Logo Przewdonik Katolicki

Najważniejsza potrzeba

Agnieszka Pioch-Sławomirska
fot. unsplash

W czasie epidemii zatęskniliśmy za krewnymi i przyjaciółmi. „Jak to wszystko się skończy, trzeba się spotkać” – powtarzaliśmy. Warto takich obietnic dotrzymywać, co podkreślili biskupi w liście pasterskim na X Tydzień Wychowania. Bo potrzeba relacji należy do najważniejszych potrzeb człowieka.

Jesteśmy silnie związani z rodziną i nie zmienia się to znacząco w ostatnich latach – wskazuje ubiegłoroczny raport z badań CBOS. 95 proc. badanych zadeklarowało, że utrzymuje bliskie relacje co najmniej z jednym członkiem rodziny, a przeciętnie – z około siedmioma. Spotykamy się najczęściej z okazji świąt kościelnych oraz na uroczystościach rodzinnych; najwięcej przyjacielskich kontaktów w ramach rodziny mają mieszkańcy wsi i największych miast (półmilionowych i większych) i osoby praktykujące religijnie, a najmniej znajdujący się w złej sytuacji materialnej, niezaangażowani religijne i mieszkający w dużych miastach. To statystki. Ale ważniejsze niż liczby jest pytanie o jakość naszych relacji.

PK-37.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 37/2020, na stronie dostępna od 07.10.2020

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki