Logo Przewdonik Katolicki

Kunszt bycia mamą – rozmowa z dr. Sylwią Jeż

Dorota Niedźwiecka
fot. archiwum prywatne

Każdy poradnik jest pisany przez określoną osobę o sprawdzonych dla niej rozwiązaniach. A my różnimy się osobowością, temperamentem, życiowymi celami i to, co jest dobre dla kogoś, niekoniecznie będzie takie dla nas.

O tym, że nie warto bezkrytycznie czytać poradników i słuchać rad oraz jak mądrze wspierać młode mamy w budowaniu rodzicielskich kompetencji, z Sylwią Jeż, lekarką, konsultantką laktacyjną i mamą ośmiorga dzieci, rozmawia Dorota Niedźwiecka
 
Czy niedoskonałość to wada, czy zaleta?
– Zdecydowanie zaleta. Na szczęście każdy z nas jest niedoskonały w jakiejś dziedzinie i dzięki temu możemy być zwyczajnie ludzcy.
 
Chyba nie zawsze jest to dla nas takie oczywiste…
– Rzeczywiście. Żyjemy w takim czasie, gdy każda z nas znajduje w poradnikach i otrzymuje od specjalistów setki gotowych rozwiązań różnych problemów. I to dobrze: bo łatwo dotrzeć do potrzebnej wiedzy. Niestety, efektem ubocznym opierania się na nich jest często przekonanie o własnej niekompetencji. Zaczynamy zakładać, że czegoś na pewno nie będziemy umiały zrobić, natomiast inni umieją lub wiedzą to lepiej.
 

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 21/2019, na stronie dostępna od 25.06.2019

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki