Logo Przewdonik Katolicki

Z zamrażarki do lodówki

Piotr Jóźwik
FOT. RADEK PIETRUSZKA/PAP. Pełnomocniczka komitetu "Zatrzymaj aborcję" Kaja Godek podczas posiedzenia sejmowej Komisji Polityki Społecznej i rodziny 2 lipca w Sejmie.

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie chciało rozpoczynać prac nad ustawą zwiększającą ochronę życia, to nie powinno pozorować żadnych działań, przesuwając obywatelski projekt z komisji do podkomisji. Chyba że wykorzystuje go do bieżących celów politycznych.

Na początek ważna uwaga. Jak wielokrotnie pisaliśmy w „Przewodniku”, celem nie powinno być jedynie jak najszybsze uchwalenie prawa zakazującego aborcji – to mając większość w parlamencie, można zrobić bardzo łatwo. Celem powinno być realne zwiększenie ochrony życia nienarodzonych dzieci, czyli doprowadzenie do sytuacji, w której dzieci nie będą zabijane, a tego nie można osiągnąć, ograniczając się do siłowego narzucenia przepisów. Potrzebna jest jeszcze edukacja i skuteczny system wsparcia osób, które znalazły się w trudnej sytuacji. 

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 28/2018, na stronie dostępna od 25.07.2018

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki