Logo Przewdonik Katolicki

Addio, panie Wiesławie!

Natalia Budzyńska
Fot. Jacek Dominski REPORTER East News

​Genialny wykonawca piosenek z repertuaru Starszych Panów. Świetny aktor komediowy, który mówił, że od kabaretu woli scenę teatralną. Artysta wybitny o charakterystycznym wesoło-smutnym emploi. Nie bez powodu mówi się, że dziś takich już nie ma.

Anastazy Kowalski z Gangsterów i filantropów, ambasador w Upale, profesor Milczarek w Hydrozagadce czy Jej Ekscelencja w Seksmisji – to tylko kilka z wielu filmowych ról, z jakich zawsze będziemy pamiętać Wiesława Michnikowskiego. Ale przede wszystkim nigdy go nie zapomnimy jako wykonawcy piosenek z Kabaretu Starszych Panów. Jego oryginalny styl jest nie do podrobienia. Nikt nigdy nie zaśpiewa tak jak on Addio pomidory, Jeżeli kochać, Wesołe jest życie staruszka czy Bez ciebie. Te nostalgiczne wykonania  należały do najlepszych z całego repertuaru kabaretu. Nie bez powodu mówi się, że dziś takich aktorów i artystów kabaretowych już nie ma.

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 40/2017, na stronie dostępna od 18.10.2017

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki