Logo Przewdonik Katolicki

Tchnienie pontyfikatu Jana Pawła II

Marcin Jarzembowski
Fot.

Trzynastu gimnazjalistów oraz dziesięciu licealistów pochodzących z diecezji bydgoskiej uczestniczyło w dorocznym obozie formacyjno-integracyjnym stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, który odbywał się w tym roku w Szczecinie.

Trzynastu gimnazjalistów oraz dziesięciu licealistów pochodzących z diecezji bydgoskiej uczestniczyło w dorocznym obozie formacyjno-integracyjnym stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia, który odbywał się w tym roku w Szczecinie.

 

Hasło obozu „Szczecin Pomor(ż)e Świętości” miało dwa znaczenia. – Pomorze jako miejsce, w którym wspólnie spędziliśmy obóz, i pomoże jako pomoc w dążeniu do doskonałości, uczenie się świętości od innych – powiedziała licealistka Daria Szczepaniak.

Obóz, w którym uczestniczyło ponad 1200 stypendystów z całej Polski, był przede wszystkim czasem modlitwy i duchowym przeżyciem. – Poprzez codzienną Eucharystię umacnialiśmy swoją więź z Chrystusem. Zwiedzaliśmy Szczecin, Świnoujście, Wolin oraz miejsca, w których przebywał św. Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki w 1987 r. Rozważaliśmy słowa, które wtedy mówił do mieszkańców Pomorza Zachodniego. Na szczecińskich uczelniach uczestniczyliśmy w wykładach, które przybliżyły nam dalsze możliwości kształcenia. W programie znalazły się także dzień sportu i wieczorna dyskoteka na świeżym powietrzu przy rezydencji abp. Andrzeja Dzięgi, który w katedrze podczas Mszy św. inaugurującej obóz nazwał nas „tchnieniem pontyfikatu św. Jana Pawła II” – dodała Daria Szczepaniak.

Warto podkreślić, że dla gimnazjalistów był to pierwszy obóz fundacji, z którego wracają umocnieni świadomością wielkiej rodziny, jaką tworzą stypendyści w całej Polsce. – Obóz to niesamowite doświadczenie wspólnoty, którą łączy osoba św. Jana Pawła II. To doświadczenie młodych, zdolnych ludzi, którzy chcą się formować w duchu nauczania swojego patrona. Chcą stawać się świętymi, o czym świadczyły długie kolejki do konfesjonałów oraz chęć niesienia pomocy potrzebującym – powiedział koordynator fundacji w diecezji bydgoskiej ks. Maciej Musiał.

W Kościele bydgoskim ze wsparcia fundacji na różnym etapie nauki korzysta 45 stypendystów. Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć na www.diecezja.bydgoszcz.pl w zakładce Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki