Logo Przewdonik Katolicki

Umocnili swoją wiarę

Marcin Jarzembowski
Fot.

Około 2,5 tysiąca wiernych z diecezji bydgoskiej wzięło udział w spotkaniach z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Do Krakowa wyjechało 950, a do Warszawy 1700 osób. Do Częstochowy udali się klerycy seminarium diecezjalnego oraz zakonnego wraz ze swoimi moderatorami. Wśród pielgrzymów znalazło się również 22 stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Stypendyści...

Około 2,5 tysiąca wiernych z diecezji bydgoskiej wzięło udział w spotkaniach z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Do Krakowa wyjechało 950, a do Warszawy 1700 osób. Do Częstochowy udali się klerycy seminarium diecezjalnego oraz zakonnego wraz ze swoimi moderatorami. Wśród pielgrzymów znalazło się również 22 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Stypendyści wyjechali z Bydgoszczy późnym wieczorem 25 maja, aby następnego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej na placu Piłsudskiego w Warszawie. – To dzieło, które podejmuje Benedykt XVI, jest kontynuacją wielkiej drogi Jana Pawła II. A my jesteśmy wpatrzeni w te dwie wielkie osoby. Chcemy swoją obecnością podziękować papieżom za tę wielką pomoc, jaką świadczy fundacja – przyznaje Rafał Gontarczyk, opiekun oraz katecheta w XV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy.

– To spotkanie było, jest i pozostanie dla wszystkich stypendystów ogromnym przeżyciem. Pielgrzymka Benedykta XVI jest kontynuacją „umacniania w wierze”, którego uczył nas przez 27 lat Jan Paweł II – podkreśla ks. prałat Jan Andrzejczak, diecezjalny koordynator Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Jedną ze stypendystek jest Michalina Cieślak, uczennica drugiej klasy gimnazjum z Osówca. – Mam wielką satysfakcję, że mogłam spotkać się z Ojcem Świętym. Dla nas wszystkich było to przeżycie, które pozostanie na zawsze w sercach i pamięci. Jesteśmy szczęśliwi, a zarazem dumni, że poznaliśmy następcę naszego kochanego Jana Pawła II – przyznaje. Łukasz Szczepaniak, uczeń trzeciej klasy gimnazjum z Wojnowa, stypendium oraz spotkanie z Papieżem uważa za wielkie wyróżnienie. – Dzięki tej podróży do Warszawy umocniliśmy się w wierze. Bycie stypendystą – oprócz pomocy materialnej – daje nam wielkie bogactwo duchowe. Zobowiązuje również do tego, aby dzielić się tym wszystkim ze słabszymi – mówi.

Jak podkreśla Joanna Szumlak, nauczycielka religii w Zespole Szkół im. Anieli Hrabiny Potulickiej w Wojnowie, stypendyści są osobami, które przyczyniają się do odbudowy wartości chrześcijańskich wśród swoich rówieśników. – W naszej szkole mamy aż pięciu stypendystów i to bardzo owocuje. Bardzo się cieszę, że mogli oni wziąć udział w tej pielgrzymce. Wierzę, że to spotkanie z Benedyktem XVI jeszcze bardziej umocni ich więź z Kościołem – tłumaczy.

Regularnie z pomocy fundacji na terenie diecezji bydgoskiej korzysta 27 osób. Od ubiegłego roku ich liczba wzrosła o połowę. Młodzi pochodzą m.in. z Kosowa, Łabiszyna, Mroczy, Osówca, Sadek czy Wojnowa.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki