Logo Przewdonik Katolicki

Nowi członkowie KSM

Marcin Jarzembowski
Fot.

Uroczystość Chrystusa Króla stała się okazją do spotkania i modlitewnego skupienia dla kierownictwa i członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z diecezji bydgoskiej. Uczestnicy trzydniowego zjazdu skorzystali z gościny dyrektora I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. W programie spotkania znalazła się wspólna Eucharystia oraz wyjazd do Mogilna i pielgrzymka do...

Uroczystość Chrystusa Króla stała się okazją do spotkania i modlitewnego skupienia dla kierownictwa i członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z diecezji bydgoskiej. Uczestnicy trzydniowego zjazdu skorzystali z gościny dyrektora I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. W programie spotkania znalazła się wspólna Eucharystia oraz wyjazd do Mogilna i pielgrzymka do Dąbrówki w celu uczczenia patronki KSM bł. Karoliny Kózkówny.W zjeździe wzięły udział 62 osoby. Byli to członkowie KSM z Bydgoszczy, Krajenki, Łabiszyna, Mroczy, Nakła, Osielska i Panigrodza. Ksiądz Mirosław Gogolik, asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji bydgoskiej, zauważa coraz większą chęć poszukiwania wartości wśród młodzieży. - I to poszukiwanie wyraża się dzisiaj w wejściu młodych w różne wspólnoty modlitewne, ewangelizacyjne, prowadzące działalność charytatywną. Młodzież odnajduje się w tych ruchach i widać, że z wielkim zapałem podejmuje to, co jest założeniem danej wspólnoty - podkreśla.
Monika Piasecka, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji bydgoskiej, przyznaje, że do stowarzyszenia może przystąpić każdy. - KSM to stowarzyszenie skupiające młodych ludzi, którzy chcą zrobić coś dla parafii i dla diecezji. To, że można komuś pomóc, dodaje nam chęci do życia i energii. Czerpiemy siły z Eucharystii i Chrystusa - tłumaczy. Stowarzyszenie działa w diecezji od roku. Przez ten czas zawiązały się dwa oddziały - w Bydgoszczy i Panigrodzu.
Paweł Kujawa należy do KSM od 1998 roku. Działa aktywnie na terenie parafii w Osielsku. Wcześniej był jedynie obserwatorem - teraz kontynuuje dzieło, które rozpoczęli starsi koledzy. - Bycie w tej wspólnocie pozwala mi na pogłębianie wiary - przyznaje. Katarzyna Korpal od dzieciństwa angażuje się w życie wspólnotowe Kościoła. Jej zdaniem KSM to dobra alternatywa dla młodych. - Mam w oddziale osoby, które - z braku zajęcia, z nudów włóczą się u nas w Nakle, a przychodząc do nas, znajdują sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Widzę, że wśród nas się rozwijają - dodaje.
Bydgoski zjazd rozpoczął się 18 listopada, a zakończył - 20 bm., w uroczystość Chrystusa Króla. To szczególny dzień dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - właśnie wtedy przyjmuje się nowych kandydatów, którzy składają uroczyste przyrzeczenia. W tym roku przysięgę złożyło 27 osób z terenu całej diecezji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki