Logo Przewdonik Katolicki

Ruszą mocniej w miasto

Marcin Jarzembowski
Fot.

Podczas III Diecezjalnego Zjazdu (25 i 26 listopada), który odbył się w Bydgoszczy, wybrano nowe władze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności w czasie minionej kadencji. Obradując, młodzi wytyczyli nowe kierunki działań. Najbliższe dwa lata upłyną pod znakiem dużej aktywizacji młodzieży w samej Bydgoszczy. Struktury Katolickiego...

Podczas III Diecezjalnego Zjazdu (25 i 26 listopada), który odbył się w Bydgoszczy, wybrano nowe władze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności w czasie minionej kadencji.

Obradując, młodzi wytyczyli nowe kierunki działań. Najbliższe dwa lata upłyną pod znakiem dużej aktywizacji młodzieży w samej Bydgoszczy.

Struktury Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zawiązały się wraz z powstaniem nowej diecezji bydgoskiej. Dwuletni okres działalności pokazał, jak bardzo młodzież chce się angażować w życie Kościoła. – Zupełnie od podstaw staraliśmy się w nowej rzeczywistości rozwijać nasze struktury. Młodzi brali udział w różnych wydarzeniach kulturalnych i duchowych. Wciąż przybywa tych, którzy chcą się utożsamiać z młodzieżą katolicką i żyć według zasad tej formacji – powiedział asystent diecezjalny KSM, ks. dr Mirosław Gogolik.

Zdaniem Michała Bielińskiego, który pełnił funkcję sekretarza KSM, przed nowym zarządem stoi wiele zadań do wypełnienia. – Cieszy nas to, że są ludzie, którzy chcą dążyć do ideałów mających swe źródło w Chrystusie. Według mnie najważniejszym celem jest dotarcie do większej liczby młodych w naszym mieście. Uważam, że ten potencjał w porównaniu z oddziałami zamiejscowymi jest za mało wykorzystany – stwierdził.

Nowym prezesem Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Bydgoskiej została Angelika Leśniewska ze Smogorzewa. – W tych strukturach widzę swoje miejsce. Poprzez naszą działalność możemy czynić wiele dobrego dla innych. Mam na myśli organizowanie koncertów dla młodzieży czy zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Musimy dzisiaj pociągnąć za sobą jak najwięcej młodych. Przed nami dwa lata ciężkiej pracy dla ludzi i Pana Boga – powiedziała. Angelika Leśniewska zastąpiła dotychczasową prezes, Monikę Piasecką.

Zjazd został zorganizowany w święto Chrystusa Króla – święto patronalne KSM i odbywał się w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym. Obecnie w Kościele bydgoskim działa ponad dziesięć oddziałów KSM, które skupiają prawie 200 osób.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki