Logo Przewdonik Katolicki

Musicie być mocni!

Błażej Tobolski
Fot.

Tradycyjnie już 16 października wieczorem, w rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, poznaniacy zgromadzili się na modlitwie przed pomnikiem Papieża na Ostrowie Tumskim. W godzinie Apelu Jasnogórskiego przed figurą Sługi Bożego Jana Pawła II zapłonęły znicze, harcerze objęli wartę honorową, a zebrani polecali Bogu przez wstawiennictwo Maryi osobę ukochanego...

Tradycyjnie już 16 października wieczorem, w rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, poznaniacy zgromadzili się na modlitwie przed pomnikiem Papieża na Ostrowie Tumskim.

W godzinie Apelu Jasnogórskiego przed figurą Sługi Bożego Jana Pawła II zapłonęły znicze, harcerze objęli wartę honorową, a zebrani polecali Bogu przez wstawiennictwo Maryi osobę ukochanego Ojca Świętego, prosząc o jego szybką beatyfikację i kanonizację. W rozważaniu ks. dr Paweł Wygralak, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, przypomniał, że nauczanie papieskie należy wciąż poznawać i studiować, konieczne jest jednak również działanie, do którego zachęcał nas Jan Paweł II. Dlatego na co dzień, „świadomi swojej godności dziecka Bożego i wierząc głęboko we wsparcie Ducha Świętego”, powinniśmy bronić „słowem i własnym świadectwem godności każdego człowieka”. – Tylko w taki sposób wypełnimy dziedzictwo pozostawione nam przez wielkiego obrońcę godności człowieka: Jana Pawła II – przekonywał ksiądz rektor.

Nie zabrakło również słów samego Papieża, wciąż aktualnych i poruszających serce. Jego mocny głos zabrzmiał ponownie, raz jeszcze kierując do nas wezwanie wypowiedziane w Krakowie w 1979 r.: „Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów. Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia i nie dozwala zasmucać Ducha Świętego! Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć...”.

W ramach Dni Papieskich 15 października w Bibliotece UAM w Poznaniu (ul. Ratajczaka) otwarto także wystawę pt. „Jan Paweł II – Obrońca godności człowieka” (na zdjęciu po prawej). Można ją zwiedzać do 30 listopada w godzinach otwarcia biblioteki (pn. 12-20, wt.-pt. 9-20, sob. 9-17).

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki