Logo Przewdonik Katolicki

Radość z piękna stworzenia

Marcin Jarzembowski
Fot.

Caritas Diecezji Bydgoskiej zorganizowała letni wypoczynek dla ponad tysiąca dzieci. Najmłodsi wyjechali nad morze, w góry oraz nad jeziora. W sumie wydano ponad trzysta tysięcy złotych. Wnioski, które umożliwiły najmłodszym przeżycie radosnych chwil, rozpatrywano kilka tygodni przed wakacjami. Pozwoliły one na dofinansowanie wakacji przez Parafialne Zespoły Caritas oraz wspólnoty parafialne...

Caritas Diecezji Bydgoskiej zorganizowała letni wypoczynek dla ponad tysiąca dzieci. Najmłodsi wyjechali nad morze, w góry oraz nad jeziora. W sumie wydano ponad trzysta tysięcy złotych.

Wnioski, które umożliwiły najmłodszym przeżycie radosnych chwil, rozpatrywano kilka tygodni przed wakacjami. Pozwoliły one na dofinansowanie wakacji przez Parafialne Zespoły Caritas oraz wspólnoty parafialne w całej diecezji. – Koszt każdego skierowania wahał się od 750 do 950 złotych. Z każdym rokiem wachlarz naszych propozycji wciąż się powiększa. Dzięki dobroci ludzkich serc, dzieci mogą zapomnieć o szarzyźnie dnia codziennego – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła.

Każdego roku Caritas wprowadza do programu stałe zajęcia, które mają ustrzec najmłodszych przed zagrożeniami współczesnego świata. – W wielu osobach odnawiamy zaniedbaną sferę religijną. Modlimy się i pokazujemy piękno natury – jako dzieło stworzone przez Boga. Jest również czas na dyskusję o różnych niebezpieczeństwach. Mówimy więc o uzależnieniach. Podsumowując tegoroczne wakacje, mogę z całą pewnością dodać, że były one udane – dodał dyrektor Caritas w Bydgoszczy.

Dzieci wypoczywały również w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym na Piaskach, w Borach Tucholskich, Bieszczadach oraz niedaleko Kołobrzegu i Zakopanego. W świetlicy Caritas także prowadzono regularne zajęcia. Egzotycznym akcentem była wizyta gości z zagranicy – przez kilka dni z dziećmi pracowali wolontariusze z Hiszpanii. Pieniądze, z których został sfinansowany wypoczynek, pochodziły z tzw. jednego procentu oraz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki