Logo Przewdonik Katolicki

Poznają piękno Stwórcy

Marcin Jarzembowski
Fot.

Ponad trzysta tysięcy złotych na wypoczynek dla dzieci przeznaczyła w tym roku Caritas Diecezji Bydgoskiej. Najmłodsi wyjechali nad morze, jeziora oraz w góry. W Bydgoszczy przez dwa tygodnie odbywały się również półkolonie dla dzieci z terenów wiejskich. Caritas przez kilka tygodni rozpatrywała wnioski, które pozwoliły na dofinansowanie wypoczynku organizowanego przez parafialne oddziały...

Ponad trzysta tysięcy złotych na wypoczynek dla dzieci przeznaczyła w tym roku Caritas Diecezji Bydgoskiej. Najmłodsi wyjechali nad morze, jeziora oraz w góry. W Bydgoszczy przez dwa tygodnie odbywały się również półkolonie dla dzieci z terenów wiejskich.

Caritas przez kilka tygodni rozpatrywała wnioski, które pozwoliły na dofinansowanie wypoczynku organizowanego przez parafialne oddziały Caritas oraz inne wspólnoty duszpasterskie działające na terenie diecezji. Koszt jednego skierowania wahał się w granicach od 750 do 950 złotych. – Każdego roku staramy się przygotować cały wachlarz propozycji. Pragniemy, aby dzieci chociaż na chwilę zapomniały o szarej codzienności – powiedział ks. prałat Wojciech Przybyła.

Caritas Diecezji Bydgoskiej gościła także w domu rekolekcyjnym na Piaskach grupę 140 wiejskich dzieci. – Dla nich ciekawostką jest życie w mieście. Najmłodsi będą zwiedzali Bydgoszcz oraz korzystali z dobrodziejstw kultury. Mamy zaplanowane wyjście do kina. Zobaczymy, czym żyje miasto oraz odwiedzimy ratusz – dodał dyrektor Caritas.


Codzienna zabawa

Najmłodsi wyjechali również w Bory Tucholskie, Bieszczady, do Zakopanego oraz do Podczela niedaleko Kołobrzegu. Profesjonalna kadra pomagająca w ramach wolontariatu oprócz gier i zabaw przygotowała szereg zajęć profilaktycznych. – Mówimy o zagrożeniach, które czają się w każdym miejscu. To szereg uzależnień, przed którymi dzieci trzeba chronić. Jest to także czas, w którym nadrabiamy liczne „zaniedbania religijne”. Mówimy o Bogu oraz o pięknie, które stworzył. Maluchy przyzwyczajają się do modlitwy przed i po posiłku oraz uczestniczą w apelach ku czci Matki Bożej – dodał ks. prałat Wojciech Przybyła.

Pieniądze, z których został sfinansowany wypoczynek, pochodzą z jednego procenta, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz z projektów przygotowywanych w ciągu całego roku. Podczas ubiegłego lata dzięki Caritas wypoczywało około półtora tysiąca dzieci. Akcja wakacyjna potrwa do połowy sierpnia.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki