Logo Przewdonik Katolicki

Wyzwolić miłość

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Kino domowe, telewizor, zestawy ogrodowe, rowery, zagraniczne wycieczki to tylko kilka najcenniejszych nagród, które można było wygrać podczas festynu charytatywnego w Niemczu oraz Żołędowie. Nie mniejszym zainteresowaniem niż loteria cieszyła się zupa sołtysa, pokaz walk karate czy występ chóru gospel. Zebrane środki ze sprzedaży specjalnych losów zostaną przeznaczone...

Kino domowe, telewizor, zestawy ogrodowe, rowery, zagraniczne wycieczki – to tylko kilka najcenniejszych nagród, które można było wygrać podczas festynu charytatywnego w Niemczu oraz Żołędowie. Nie mniejszym zainteresowaniem niż loteria cieszyła się „zupa sołtysa”, pokaz walk karate czy występ chóru gospel.

Zebrane środki ze sprzedaży specjalnych losów zostaną przeznaczone na budowę świątyni w Niemczu oraz wypoczynek letni dla setki dzieci z Maksymilianowa.

Razem – znaczy lepiej
Zabawa przy parafii w Niemczu odbyła się po raz trzeci. A wszystko to dzięki ofiarności miejscowej wspólnoty, która w ekspresowym tempie stawia nową świątynię. Pierwsza Msza Święta ma być odprawiona w Wigilię Bożego Narodzenia. – Naszym podstawowym celem jest tworzenie komunii. Organizacja festynu i wspólnej zabawy powoduje, że jesteśmy coraz bliżej siebie. Budowa kościoła jest tego namacalnym dowodem. Ludzie z roku na rok czują się bardziej odpowiedzialni za to zadanie, które zlecił nam biskup – powiedział proboszcz parafii w Niemczu ks. Mirosław Goślinowski.

Zdaniem dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemczu, Kazimiery Sulińskiej, wspólne spotkania budzą w mieszkańcach poczucie większej odpowiedzialności za parafię. – Jako ludność Niemcza musimy się jednoczyć i wspólnymi siłami wspierać proboszcza. Przepiękne jest to, że każdy angażuje się w to całym sercem – stwierdziła.

Festyn przygotowany przez zespół charytatywny parafii w Maksymilianowie zorganizowano po raz dziesiąty. Każdego roku na zabawę przychodzą setki wiernych, którzy dzięki udziałowi w loterii wspierają najuboższe dzieci. – Chcemy, aby ludzie poprzez odpoczynek integrowali się i czynili coś dobrego dla innych. Chodzi o to, abyśmy dzieciom zapewnili jak najlepsze wakacje – powiedział proboszcz parafii w Maksymilianowie ks. Roman Lidziński. Za zebrane środki parafia zorganizuje półkolonie oraz dofinansuje wypoczynek w ośrodku harcerskim w Bożenkowie. Wspólnota wesprze także najmłodszych ze scholi, ministrantów oraz członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. – Ofiarność ludzi jest ogromna. Widać to po nagrodach, które są losowane podczas loterii – dodał ks. Lidziński.


Finał loterii w Żołędowie

Świeccy i proboszcz
Parafia w Maksymilianowie znajduje się na terenie najbogatszej gminy województwa kujawsko-pomorskiego. Pomimo że na jej terenie mieszkają rodziny, które wymagają stałego wsparcia. Z pomocną dłonią wychodzą do nich członkowie zespołu charytatywnego. – Tyle jesteśmy warci, ile możemy pomóc drugiemu człowiekowi. Jednak mam świadomość i ciągle to podkreślam, że dając, więcej biorę. To nie są puste słowa. Wchodzenie w to środowisko, dawanie i dzielenie się sobą jest czymś przepięknym. Największą nagrodą jest radość dzieci – powiedziała Regina Tabaka. Jej zdaniem, w Kościele wiele spraw zależy od ludzi świeckich. – W naszej wspólnocie to zaangażowanie jest ogromne. Sam ksiądz niewiele by zrobił. Chociaż bardzo ważne jest to, kto z ramienia Kościoła tą owczarnią kieruje. To musi być kapłan, który swoją osobowością pociągnie za sobą innych. U nas tak właśnie jest – podkreśliła.

W organizację festynów oprócz mieszkańców angażują się radni, władze gminy, sołtysi, koła gospodyń wiejskich oraz Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku. – Tak jak w poprzednich latach, udało nam się wyzwolić w ludziach sporo miłości. Dobrze się bawiąc, wsparliśmy rodziny, dzieci oraz budowę kościoła. To była dobra zabawa poprzez integrację. A wszystko było poprzedzone ogromną pracą często anonimowych ludzi – powiedział dyrektor GOK-u Marek Manuszewski.

Podczas festynów na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły oraz chór gospel. Pogoda – jak zawsze – dopisała.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki