Logo Przewdonik Katolicki

Prosili o pokój

Marcin Jarzembowski
Fot.

Ponad dwustu żołnierzy zawodowych, zasadniczej służby wojskowej oraz pracowników cywilnych z całej Polski wyjechało do sanktuarium maryjnego w Lourdes. Uczestniczyli oni w 49. Międzynarodowej Pielgrzymce Wojskowej. Autokary z Bydgoszczy wyjeżdżają regularnie już od dziesięciu lat. Polscy żołnierze widzą w Maryi swoją królową i hetmankę. Pielgrzymują do miejsca, w którym...

Ponad dwustu żołnierzy zawodowych, zasadniczej służby wojskowej oraz pracowników cywilnych z całej Polski wyjechało do sanktuarium maryjnego w Lourdes. Uczestniczyli oni w 49. Międzynarodowej Pielgrzymce Wojskowej.

Autokary z Bydgoszczy wyjeżdżają regularnie już od dziesięciu lat. – Polscy żołnierze widzą w Maryi swoją królową i hetmankę. Pielgrzymują do miejsca, w którym objawiła się świętej Bernadetcie. Po to, aby od niej uczyć się lepszego patrzenia na drugiego człowieka – powiedział ks. płk Józef Kubalewski, dziekan Pomorskiego Okręgu Wojskowego.

Duchową opiekę nad żołnierzami z północnej Polski w tym roku sprawuje ks. podporucznik Tomasz Szefliński. – Jest to spotkanie armii żołnierzy z całego świata. Jedziemy przede wszystkim po to, aby modlić się o pokój na całym świecie. Także w celu zabliźnienia ran, które pozostały do dzisiaj w wielu sercach, zwłaszcza po drugiej wojnie światowej – podkreślił kapłan.

Wśród pątników w mundurach nie zabrakło kobiet. – To jest dobre doświadczenie. Przez cały rok szykowałam się do tego wyjazdu. Każdy ma swoją intencję, z którą chce jechać. To umacnia i jednoczy ludzi wojska – powiedziała podporucznik Agnieszka Spyra z Marynarki Wojennej w Gdyni.

W programie, oprócz zwiedzania najpiękniejszych zakątków Europy, przewidziano szereg spotkań modlitewnych oraz ewangelizacyjnych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki