Logo Przewdonik Katolicki

Bóg i honor

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Grupa kilkudziesięciu żołnierzy Pomorskiego Okręgu Wojskowego wraz ze swoimi rodzinami wyjechała na grób Jana Pawła II do Rzymu. Pielgrzymi chcieli w ten sposób uczcić rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zdecydowana większość pątników to bydgoszczanie. W grupie były także osoby z Chełmna czy Świecia. Serce każdego Polaka bije mocniej, kiedy słyszy imię...

Grupa kilkudziesięciu żołnierzy Pomorskiego Okręgu Wojskowego wraz ze swoimi rodzinami wyjechała na grób Jana Pawła II do Rzymu. Pielgrzymi chcieli w ten sposób uczcić rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Zdecydowana większość pątników to bydgoszczanie. W grupie były także osoby z Chełmna czy Świecia. – Serce każdego Polaka bije mocniej, kiedy słyszy imię Jana Pawła II. Jeszcze mocniej będzie uderzało, kiedy klękniemy przy jego grobie, aby modlić się o rychłą beatyfikację. Każdy z pielgrzymów ma swoją intencję. Chcemy prosić tego wielkiego człowieka o wstawiennictwo i pomoc. Dla wojska Papież był kimś szczególnym. To przecież syn polskiego oficera, dla którego mundur był znakiem honoru – powiedział opiekun grupy ks. porucznik Krzysztof Kara.

Pielgrzymów pożegnał dziekan Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, który podkreślił, że każda pielgrzymka jest okazją do nabrania sił duchowych. Tym bardziej u grobu św. Piotra – Ojca Kościoła oraz Jana Pawła II. – Niezależnie od tego, czy jest się wojskowym, czy cywilem, najważniejsza jest wiara. Papież darzył wojsko szczególnym sentymentem. Jak mówił, przeżył pewną rezurekcję po spotkaniu z armią w Koszalinie. I tak do dzisiaj ta miłość owocuje – także w drugą stronę – powiedział ks. płk Józef Kubalewski.

Porucznik Agnieszka Hołody na co dzień pracuje w Jednostce Wojskowej 1515 w Bydgoszczy. – Ojciec Święty to wielki Polak, którego znają i szanują narody na całym świecie. Wizyta w takim miejscu jak Rzym jest ogromnym przeżyciem. Jedziemy jako wojsko. Naszym hasłem są słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna”. To świadczy także o tym, że jedziemy przede wszystkim spotkać się z Bogiem. Dzisiejsze życie bez Niego, kiedy bierzemy udział w wielu misjach i wojnach, byłoby pełne obaw i lęków – powiedziała.

Najważniejszym punktem programu była Eucharystia sprawowana 16 października przy grobie Jana Pawła II.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki