Logo Przewdonik Katolicki

Bez pardonu: media, czyli władza

Natalia Budzyńska
fot/ materiały prasowe Showtime

​Serial wyprodukowany przez Showtime opowiadający o upadku Rogera Ailesa, twórcy najpopularniejszej w Stanach Zjednoczonych telewizji informacyjnej Fox News, mówi nie tylko o nim, ale o mediach w ogóle. To smutne spojrzenie na świat, w którym walka o władzę i pieniądze odbywa się bez żadnych reguł.

The Loudest Voice in the Room to tytuł książki napisanej przez Gabriela Shermana, amerykańskiego dziennikarza, w której pokazał, jak Roger Ailes zbudował potęgę medialną, jaką w krótkim czasie stała się Fox News. Książka została wydana w 2014 r. i narobiła mnóstwo szumu, sam Ailes nie wypowiadał się w niej ani razu, a według Shermana wręcz przeszkadzał w jej powstawaniu. Cała historia została zbudowana na wywiadach z niemal sześciuset osobami znającymi Ailesa i pracującymi z nim. Dwa lata później wszyscy byli świadkami, jak potęga Rogera Ailesa upada w ciągu kilkunastu dni w związku z pozwem o molestowanie seksualne jednej z głównych prowadzących stacji i kolejnymi doniesieniami byłych i obecnych podwładnych. W 2017 r. Roger Ailes zmarł, miał 77 lat. Minęły dwa lata i oglądamy siedmioodcinkowy serial Na cały głos oparty na książce Shermana i innych źródłach, które zaadaptował Tom MacCarthy, autor scenariusza do filmu Spotlight. W rolę Ailesa wcielił się Russell Crowe, obok niego zobaczymy m.in. Naomi Watts, Siennę Miller, Annabelle Wallis.

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 37/2019, na stronie dostępna od 25.09.2019

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki