Logo Przewdonik Katolicki

Księża potrzebują naszej modlitwy

Alicja Górska

Księża spędzają godziny na modlitwie, w konfesjonałach, podczas ewangelizacji. Sami modlitwy potrzebują jak powietrza, bo nie spadają nam z nieba.

Na dwa miesiące wylądowałem w klinice z diagnozą: stwardnienie rozsiane. Miałem problemy z mówieniem, poruszaniem się – wspomina po 19 latach ks. Zbigniew Woźniak. Choroba ta jest nieuleczalna, prowadzi na wózek inwalidzki, a on… normalnie funkcjonuje. Skąd czerpie siłę? 
 
Noszą mnie na plecach
Ksiądz Zbigniew od prawie sześciu lat zarządza bursą Caritas w Szczecinku, szczerze zatroskany o wychowanie i życie duchowe podopiecznych. Wcześniej przez 15 lat był moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie. Gdy zachorował, wiele osób otoczyło go modlitwą. – To jest cud, że żyję i zasługa modlitwy Kościoła, ludzi, którzy włożyli w to wielką miłość. Modlą się za mnie do dziś każdego dnia – mówi ks. Zbigniew. Od siedmiu lat objęty jest także duchową adopcją przez osobę, która zobowiązała się modlić za niego przez całe swoje życie. – To na początku mnie onieśmieliło, bo nie znałem tej osoby, a jej bezinteresowność mnie rozbroiła – przyznaje duchowny. – Można powiedzieć, że to dar siebie, bo ten człowiek ofiarowuje swój czas, żeby otoczyć mnie swoją troską – wyjaśnia. Ksiądz Zbigniew otrzymał również cztery „margaretki”, a więc każdego dnia ktoś inny z grupy 28 osób do końca życia będzie się za niego modlił. Natomiast z okazji 50. urodzin w prezencie duchowym grupa ludzi z diakonii modlitwy Ruchu Światło-Życie podjęła się ofiarować 50 Komunii św. w jego intencji.
Ksiądz Zbigniew mówi, że dzięki tym modlitwom nie przechodzi mu ochota na bycie księdzem. – Jestem przekonany, że ten zapał, który mam, czy siłę, by przetrwać trudne momenty w życiu duchowym bądź fizycznym, mam dzięki temu – wyjaśnia. – Ci ludzie troszczą się o ten skarb kapłaństwa, który Pan Bóg włożył w moje ręce. Może nawet nieraz bardziej niż ja w różnych momentach mojego życia. I kiedy nie daję rady, to oni mnie niosą na swoich plecach – przekonuje i mówi, że to też uczy go pokory.

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 27/2019, na stronie dostępna od 07.08.2019

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki