Logo Przewdonik Katolicki

Braterska pomoc

Krzysztof Grządzielski
FOT. MICHAŁ GRAMACKI, CHRUPKA/FOTOLIA. Bracia Maciej, Michał, Paweł i Szymon Gramaccy. Na mapie szczyty, które ma do zdobycia każdy z nich.

Mają tylko 24 godziny i 28 szczytów do zdobycia. Czterej bracia chcą zdobyć Koronę Gór Polski, by pomóc koledze, wracającemu do zdrowia po usunięciu guza mózgu.

Do tej pory w rodzinie Jankowskich życie płynęło spokojnie, a wyjazdy, zwłaszcza w góry, zawsze były ogromną przygodą. Mówią o sobie, że są rodziną turystyczno-harcerską. Bartek jak każdy nastolatek miał swoje plany i marzenia. Jednak 22 lutego rozpoczęła się walka o jego życie. Kiedy po raz kolejny mocno rozbolała go głowa, rodzice zabrali syna do szpitala. Diagnoza? Glejak – guz mózgu o wielkości 5 na 8 cm, umieszczony centralnie przy wzgórzu, czyli miejscu, które zarządza podstawowymi funkcjami życiowymi. – Na dzień przed wspólnym rodzinnym wyjazdem w góry był to dla nas szok – mówi Tomasz Jankowski, tata Bartka.

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 28/2017, na stronie dostępna od 26.07.2017

Komentarze

Zostaw wiadomość

Przepisz poniższe liczby:
 Security code
----

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki