Logo Przewdonik Katolicki

Udane edycje konkursowe

Marcin Jarzembowski
Fot.

Ponad 150 osób wzięło udział w diecezjalnych konkursach bożonarodzeniowych, które zorganizowało Centrum Kultury Katolickiej Wiatrak. Pierwszy z nich pod nazwą Jam jest Dutka Jezusa małego dotyczył wykonania najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Drugi związany był z budową szopek bożonarodzeniowych. Liczba uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania....

Ponad 150 osób wzięło udział w diecezjalnych konkursach bożonarodzeniowych, które zorganizowało Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”. Pierwszy z nich pod nazwą „Jam jest Dutka Jezusa małego” dotyczył wykonania najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Drugi związany był z budową szopek bożonarodzeniowych.

Liczba uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania. – Po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs, który dotyczył wykonania kolęd i pastorałek. Wiemy teraz, że był to strzał w dziesiątkę. Czuliśmy ogromną radość wyśpiewaną z narodzenia Chrystusa. Wierzę, że ta tradycja wpisze się na stałe do naszego kalendarza – powiedział dyrektor „Wiatraka”, ks. Krzysztof Buchholz.


Duże zainteresowanie wzbudziła szopka z makaronu Michaliny Kujawy

Wśród wykonawców znalazł się trzygłosowy chór żeński, zespoły wokalne oraz soliści, którzy zaskakiwali interpretacją. Nad przebiegiem konkursu czuwał wokalista zespołu „To Nie My Toniemy” Maciej Różycki. – Poziom był zaskakujący. Cieszy mnie to, że w szkołach, rodzinach czy MDK-ach zaczyna się odradzać kultura śpiewu – powiedział.

Swoje umiejętności uczestnicy zaprezentowali w pięciu kategoriach wiekowych od 3 do 19 lat.

Drugi konkurs polegał na wykonaniu najpiękniejszej szopki bożonarodzeniowej. W ciągu kilku edycji do „Wiatraka” wpłynęło kilkaset prac. – Prawdziwy podziw wzbudzają zwłaszcza te szopki, które są wykonane z kabelków czy makaronu. Ale najważniejsze jest to, że młodzi ludzie chcą rozwijać swoje talenty – podkreślił ks. Buchholz. Prace miały charakter indywidualny i zespołowy. Nad ich realizacją czuwały rodziny, szkoły, a nawet całe parafie.

„Wiatrak” każdego roku jest organizatorem wielu inicjatyw, które mają na celu ukazywanie bogactwa tradycji i kultury wpisanej w kalendarz cyklu liturgicznego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki