Logo Przewdonik Katolicki

Modlitwa Młodych

Magdalena Woźniak
Fot.

Abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem (J13, 34) to przesłanie towarzyszyło tegorocznym uroczystościom organizowanym z okazji Archidiecezjalnych Dni Młodzieży, które odbyły się w dniach 14-16 września. Data tradycyjnych już Dni Młodzieży, obchodzonych w archidiecezji poznańskiej, jest nieprzypadkowa. Prócz początku roku szkolnego, który inauguruje...

„Abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem” (J13, 34) – to przesłanie towarzyszyło tegorocznym uroczystościom organizowanym z okazji Archidiecezjalnych Dni Młodzieży, które odbyły się w dniach 14-16 września.

Data tradycyjnych już Dni Młodzieży, obchodzonych w archidiecezji poznańskiej, jest nieprzypadkowa. Prócz początku roku szkolnego, który inauguruje pracę duszpasterską, okazją do spotkania stało się również święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.

Wszystkie uroczystości rozpoczęły się już w piątek 14 września, od Forum Młodzieży. Przedstawiciele młodego pokolenia zaangażowani w życie swoich parafii uczestniczyli w konferencjach na temat ich miejsca w Kościele oraz duchowości. Cieszy fakt, że na spotkaniach animatorów pojawili się ludzie nowi, którzy naprawdę chcieli tu być – powiedział ks. Robert Korbik, duszpasterz młodzieży w Poznaniu.

Centralnym punktem Archidiecezjalnych Dni Młodzieży była sobotnia Msza Święta odprawiona w poznańskiej katedrze. I tu młodzi ludzie nie zawiedli, gdyż tłumnie zgromadzili się, by wspólnie przeżywać Eucharystię i słuchać Słowa Bożego. Jak jednak podkreśla ks. Korbik: „Nieważna jest ilość, ważne jest to, po co ci ludzie tu przyszli. Chcemy pokazać im, że można inaczej przeżywać spotkanie z Panem Bogiem. Takie dni są po to, by młodzi ludzie mieli okazję się spotkać, porozmawiać ze sobą i wspólnie się pomodlić”. Pomimo niesprzyjającej aury, która zepsuła plany zorganizowania koncertu w ogrodzie przy Muzeum Archidiecezjalnym, pozostałe części programu odbyły się, lecz zostały przeniesione do kościoła Ojców Jezuitów.

Popołudnie urozmaiciła modlitwa śpiewem, czyli koncert zespołu Gospel Joy. W niedzielę wspólna Eucharystia oraz krótkie słowo podsumowujące zakończyły Diecezjalne Dni Młodzieży. Najważniejsze jednak, by to co istotne pozostało w sercu. Nadchodzący rok duszpasterski przypomina o byciu uczniem Chrystusa. Właśnie hasło „Abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem” (J13, 34), które tak rozbrzmiewało w ubiegły weekend jest najlepszą wskazówką, jak nim być.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki