Modlitwa Młodych

Abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem (J13, 34) to przesłanie towarzyszyło tegorocznym uroczystościom organizowanym z okazji Archidiecezjalnych Dni Młodzieży, które odbyły się w dniach 14-16 września.

Data tradycyjnych już Dni Młodzieży, obchodzonych w archidiecezji poznańskiej, jest nieprzypadkowa. Prócz początku roku szkolnego, który inauguruje...
Czyta się kilka minut

„Abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem” (J13, 34) – to przesłanie towarzyszyło tegorocznym uroczystościom organizowanym z okazji Archidiecezjalnych Dni Młodzieży, które odbyły się w dniach 14-16 września.

Data tradycyjnych już Dni Młodzieży, obchodzonych w archidiecezji poznańskiej, jest nieprzypadkowa. Prócz początku roku szkolnego, który inauguruje pracę duszpasterską, okazją do spotkania stało się również święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.

Wszystkie uroczystości rozpoczęły się już w piątek 14 września, od Forum Młodzieży. Przedstawiciele młodego pokolenia zaangażowani w życie swoich parafii uczestniczyli w konferencjach na temat ich miejsca w Kościele oraz duchowości. Cieszy fakt, że na spotkaniach animatorów pojawili się ludzie nowi, którzy naprawdę chcieli tu być – powiedział ks. Robert Korbik, duszpasterz młodzieży w Poznaniu.

Centralnym punktem Archidiecezjalnych Dni Młodzieży była sobotnia Msza Święta odprawiona w poznańskiej katedrze. I tu młodzi ludzie nie zawiedli, gdyż tłumnie zgromadzili się, by wspólnie przeżywać Eucharystię i słuchać Słowa Bożego. Jak jednak podkreśla ks. Korbik: „Nieważna jest ilość, ważne jest to, po co ci ludzie tu przyszli. Chcemy pokazać im, że można inaczej przeżywać spotkanie z Panem Bogiem. Takie dni są po to, by młodzi ludzie mieli okazję się spotkać, porozmawiać ze sobą i wspólnie się pomodlić”. Pomimo niesprzyjającej aury, która zepsuła plany zorganizowania koncertu w ogrodzie przy Muzeum Archidiecezjalnym, pozostałe części programu odbyły się, lecz zostały przeniesione do kościoła Ojców Jezuitów.

Popołudnie urozmaiciła modlitwa śpiewem, czyli koncert zespołu Gospel Joy. W niedzielę wspólna Eucharystia oraz krótkie słowo podsumowujące zakończyły Diecezjalne Dni Młodzieży. Najważniejsze jednak, by to co istotne pozostało w sercu. Nadchodzący rok duszpasterski przypomina o byciu uczniem Chrystusa. Właśnie hasło „Abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem” (J13, 34), które tak rozbrzmiewało w ubiegły weekend jest najlepszą wskazówką, jak nim być.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 38/2007