Logo Przewdonik Katolicki

Budujcie na Chrystusie!

Błażej Tobolski
Fot.

Blisko tysiąc młodych ludzi z archidiecezji poznańskiej wraz ze swoimi duszpasterzami przybyło w sobotę 16 września na Ostrów Tumski w Poznaniu, aby wziąć udział w Archidiecezjalnym Święcie Młodych. Tu młodzi mogli spotkać się ze sobą, poczuć siłę wspólnoty, przekonać się, że jest wielu ludzi uznających te same wartości i idących przez życie tą samą drogą drogą...

Blisko tysiąc młodych ludzi z archidiecezji poznańskiej wraz ze swoimi duszpasterzami przybyło w sobotę 16 września na Ostrów Tumski w Poznaniu, aby wziąć udział w Archidiecezjalnym Święcie Młodych.

Tu młodzi mogli spotkać się ze sobą, poczuć siłę wspólnoty, przekonać się, że jest wielu ludzi uznających te same wartości i idących przez życie tą samą drogą – drogą Ewangelii. Spotkali się także z Chrystusem, początkiem i końcem tej drogi. Dlatego świętowanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, koncelebrowana przez wszystkich obecnych duszpasterzy młodzieży.

Podczas homilii po raz kolejny zostały przypomniane mocne i ważne słowa Benedykta XVI, skierowane do młodzieży na krakowskich Błoniach: „Budować dom na skale, na Chrystusie i z Chrystusem, to znaczy budować na fundamencie, któremu imię miłość, ale ukrzyżowana. [...] To znaczy oprzeć wszystkie swoje pragnienia, tęsknoty, marzenia, ambicje i plany na Jego woli. [...] To znaczy budować wiarę mocną, która przechodzi przez próby, wiarę, która ciągle wzrasta”.

– Myślę, że jest to dobry początek, który świetnie został przyjęty przez samą młodzież – podsumowuje Święto Młodych ks. Robert Korbik, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży. – Benedykt XVI zostawił nam ważne przesłanie, które musimy wciąż sobie przypominać i na nowo podejmować. Taki również, oprócz radości spotkania, był cel tego święta.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II: „Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości...”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki