Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Tomasz Sawic
Fot.

W wieku 85 lat, 4 lutego 2006 r. zmarł ks. prał. Walerian Rędzia. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 8 lutego w par. św. Wita w Tuliszkowie. Z parafią tą ks. Rędzia był związany przez długi czas w latach 1971-96 jako proboszcz i dziekan dekanatu tuliszkowskiego, a po przejściu na emeryturę jako duszpasterz wspierający w pracy swoich następców. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył...

» W wieku 85 lat, 4 lutego 2006 r. zmarł ks. prał. Walerian Rędzia. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 8 lutego w par. św. Wita w Tuliszkowie. Z parafią tą ks. Rędzia był związany przez długi czas w latach 1971-96 jako proboszcz i dziekan dekanatu tuliszkowskiego, a po przejściu na emeryturę jako duszpasterz wspierający w pracy swoich następców.
Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering.

» W parafiach diecezji włocławskiej 5 lutego modlono się o wieczny odpoczynek dla ofiar tragedii w Katowicach-Chorzowie: m.in. w par. Rossoszyca, w par. św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej. W odpowiedzi na apel biskupa ordynariusza po Mszach św. zbierano ofiary do puszek Caritas na pomoc dla rodzin ofiar.

» 6 lutego uroczystościom odpustowym ku czci św. Doroty, patronki parafii w Licheniu, przewodniczył bp Wiesław Mering. Podczas Mszy św. pasterz diecezji wygłosił homilię, w której odniósł się do treści pierwszej encykliki Papieża Benedykta XVI „Bóg jest miłością”. Był to ostatni odpust, podczas którego modlono się w kościele św. Doroty przed obrazem Matki Bożej Bolesnej. Jak wiadomo, na 2 lipca br. planowane jest przeniesienie cudownego wizerunku do bazyliki licheńskiej.

» W tym roku przypada jubileusz 870-lecia Sieradza. W związku z tym Rada Miejska przyzna tytuł „Zasłużony dla Miasta Sieradza”. Jego posiadaczami mogą być osoby, instytucje, zakłady pracy, organizacje społeczne i polityczne, które przyczyniły się do rozwoju miasta. Do tej pory tytuł otrzymały 204 osoby oraz 42 instytucje. Tytuł ustanowiony został w kwietniu 1996 r., lecz przyznawany był również w latach 1975-90. Przyznanie tytułu ma formę wręczenia aktu jego nadania wraz z okolicznościowym medalem.

» 11 lutego w diecezji włocławskiej obchodzono Światowy Dzień Chorego. Główne obchody odbywały się w trzech rejonach diecezji: we Włocławku w par. Najśw. Zbawiciela, w par. Najświętszego Maksymiliana Kolbego w Koninie oraz w par. Najśw. Serca Pana Jezusa w Sieradzu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki