Logo Przewdonik Katolicki

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej

Barbara Sawic
Fot.

Od ubiegłego roku, zgodnie z zaleceniem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, wszystkie grupy diecezji pielgrzymują pod wspólną nazwą "Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej" i hasłem "Totus Tuus. Amen". Pielgrzymka dokonuje się w dwóch etapach: na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wyruszają grupy z Włocławka, Konina, Turku, Dzierżaw i Koła, natomiast...

Od ubiegłego roku, zgodnie z zaleceniem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, wszystkie grupy diecezji pielgrzymują pod wspólną nazwą "Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej" i hasłem "Totus Tuus. Amen".Pielgrzymka dokonuje się w dwóch etapach: na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wyruszają grupy z Włocławka, Konina, Turku, Dzierżaw i Koła, natomiast na uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej - grupy z Sieradza i Zduńskiej Woli. W tym roku tworzona jest nowa grupa pielgrzymkowa "Koło", która będzie pielgrzymować razem z grupą włocławską. Od przyszłego roku będzie stanowić samodzielną pielgrzymkę.
Hasło tegorocznej pielgrzymki, "Totus Tuus. Amen" ma podkreślać, jak wiele znaczy dla nas osoba i nauczanie Jana Pawła II. Choć Ojca Świętego nie ma już wśród nas, pozostaje jego program i świadectwo życia budowane na fundamencie Eucharystii i umiłowaniu Matki Bożej.
W sobotę, 6 sierpnia, po Mszy św. w katedrze o godz. 6.30 wyruszy Grupa "Włocławek" (300?km). W pielgrzymce uczestniczyć będzie grupa niepełnosprawnych. Jej przewodnikiem jest ks. Krzysztof Kacała. Zapisy od 11 lipca w kancelarii katedralnej, plac Kopernika 7, w godz. 10-12 i 16-18., tel. (054) 231-22-32.
W niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 8 - po Mszy św. w kościele św. Maksymiliana Kolbego - wyruszy Grupa "Konin" (224?km) z przewodnikiem, ks. Markiem Molewskim. Zapisy w kancelarii parafii św. Maksymiliana Kolbego, ul. Św. Maksymiliana 2, tel. (063) 24-97-505.
Grupa "Turek" wyruszy 8 sierpnia o godz. 10, po Mszy św. w kościele św. Barbary (200?km). Przewodnikiem jej jest ks. Tomasz Kalinowski. Zapisy w kancelarii par. św. Barbary, ul. Korytkowska 11 a, tel. (063) 27-83-075.
Grupa "Dzierżawy" wyruszy z Dzierżaw 9 sierpnia o godz. 5 rano. Przewodnik grupy - ks. Marian Kilichowski. Zapisy od 15 lipca w kancelarii parafii NSPJ w Dzierżawach 1, tel. (043) 67-85-536.
Grupa "Koło" wyruszy z par. Matki Bożej Częstochowskiej w Kole po modlitwie w kościele o godz. 5 (235?km).
Wymienione grupy wejdą na Jasną Górę jako Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej 13 sierpnia o godz. 15.30. Pielgrzymów powita bp Wiesław Mering, który o godz. 20 będzie przewodniczył Mszy św. na wałach jasnogórskich.
Grupa "Sieradz" wyruszy z Sieradza 22 sierpnia i wejdzie na Jasną Górę 24 sierpnia o godz. 17.30. W drogę powrotną pielgrzymi wyruszą 27 sierpnia i 29 sierpnia dotrą do kolegiaty w Sieradzu. Zapisy w kancelarii par. Wszystkich Świętych w Sieradzu, ul. Kolegiacka 11, tel. (043) 82-25-227.
Grupa "Zduńska Wola" wyruszy z parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli 22 sierpnia i wejdzie na Jasną Górę 24 sierpnia o godz. 16.30. Do tej grupy dołączą osoby, które przybędą autokarami. Pielgrzymi wyruszą 27 sierpnia w trzydniową drogę powrotną. Przewodnikiem grupy jest ks. Rafał Kędzierski. Zapisy od 16 sierpnia w kancelarii par. Wniebowzięcia NMP w Sieradzu, ul. Kościelna 20, tel. (043) 823-27-28.

Wymagania wobec pielgrzymów:

- akceptacja religijnego charakteru pielgrzymki i przestrzeganie jej regulaminu,
- zaświadczenie od księdza proboszcza,
- osoby do lat 18 pielgrzymują za pisemną zgodą rodziców,
- osoby do lat 15 - wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna,
- dobry stan zdrowia,
- koszty pielgrzymki zbliżone do obowiązujących w 2004 r.

Więcej szczegółowych informacji zostanie podanych w kolejnych wydaniach "Ładu Bożego".

Opracowała

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki