Logo Przewdonik Katolicki

Pielgrzymujemy do Jasnogórskiej Pani

Barbara Sawic
Fot.

Grupa pielgrzymkowa "Konin" wyruszy sprzed kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Koninie 7 sierpnia, po Mszy św. koncelebrowanej o godz. 6 pod przewodnictwem proboszcza parafii, ks. prał. Wojciecha Kochańskiego. W ciągu siedmiu dni pielgrzymi pokonają trasę wynoszącą ok. 220?km, mijając po drodze: Turek, Uniejów, Szadek, Zduńską Wolę, Pajęczno i Miedzno. 13 sierpnia ok. godz. 15 pielgrzymka...

Grupa pielgrzymkowa "Konin" wyruszy sprzed kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Koninie 7 sierpnia, po Mszy św. koncelebrowanej o godz. 6 pod przewodnictwem proboszcza parafii, ks. prał. Wojciecha Kochańskiego. W ciągu siedmiu dni pielgrzymi pokonają trasę wynoszącą ok. 220?km, mijając po drodze: Turek, Uniejów, Szadek, Zduńską Wolę, Pajęczno i Miedzno. 13 sierpnia ok. godz. 15 pielgrzymka połączy się w Częstochowie z grupami "Włocławek", "Turek" i "Dzierżawy", po czym jako XVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej wejdzie na Jasną Górę, gdzie zostanie powitana przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Uwieńczeniem dnia będzie Msza św. wieczorna, sprawowana na Wałach Jasnogórskich o godz. 20 pod przewodnictwem bp. Meringa.
Grupa konińska wyruszyła na Jasną Górę po raz pierwszy w 1991 r. - na spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II w Częstochowie, podczas Światowego Dnia Młodzieży. Wcześniej pielgrzymi z Konina i okolic uczestniczyli w pielgrzymce z Kalisza. Pierwszym przewodnikiem i opiekunem był ks. Roman Foksiński, następnie - do roku 1997 - pielgrzymkę prowadził ks. Marek Kasiorkiewicz, a po nim kolejno księża: Krzysztof Kacała, Włodzimierz Pawłowski, Jan Kozłowicz. Obecnie grupą opiekuje się ks. Marek Molewski.
Podczas tegorocznej pielgrzymki, wpatrzeni w postać Jana Pawła II, pielgrzymi będą dziękować Bogu za dar pontyfikatu Ojca Świętego i prosić o jego rychłą beatyfikację.
Wspaniały klimat i atmosferę pielgrzymki tworzą ludzie, jej uczestnicy. Wielu z nich udaje się na Jasną Górę po raz kolejny. Większość uczestników tradycyjnie stanowi młodzież - rozmodlona, rozśpiewana. Nie brakuje też ludzi w wieku dojrzałym, a nawet podeszłym. To oni swym przykładem wychowują młodych, a w modlitwach proszą o łaski - dla siebie, dla najbliższych, dla dobrodziejów pielgrzymki. Istotny wpływ na charakter pielgrzymki ma obecność stałej grupy osób najpełniej zaangażowanych. Bardzo ważna jest praca biura pielgrzymkowego i służb: medycznej, drogowej, porządkowej, informacyjnej, ekologicznej, transportowej. Pielgrzymi są przekonani, że liczną grupę w tym roku utworzą księża, klerycy i siostry zakonne. Na trwałe wpisała się w historię pielgrzymki obecność harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR), którzy czuwają nad bezpieczeństwem i obsługą wędrujących.
Nie lękaj się - wśród przyjaciół i z przyjaciółmi dojdziesz przed oblicze Czarnej Madonny, u Jej tronu otworzysz swoje serce, znajdziesz zrozumienie, pociechę, ukojenie. Twoje serce odczuje miłość płynącą od naszej Matki. Nie lękaj się - wstań, pójdźmy razem za głosem Jezusa Chrystusa!

Opracowała

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki