Logo Przewdonik Katolicki

Bardzo kruchy rozejm

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Indonezja, Malezja i Bangladesz kraje muzułmańskie nieutrzymujące stosunków dyplomatycznych z Izraelem są jak dotąd jedynymi, które zaoferowały żołnierzy frontowych do sił pokojowych ONZ w Libanie (UNIFIL). Państwa europejskie zwlekają na razie z zadeklarowaniem kontyngentów. Zgodnie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ, siły te mają zostać zwiększone z 2 do 15 tys....

Indonezja, Malezja i Bangladesz – kraje muzułmańskie nieutrzymujące stosunków dyplomatycznych z Izraelem – są jak dotąd jedynymi, które zaoferowały żołnierzy frontowych do sił pokojowych ONZ w Libanie (UNIFIL). Państwa europejskie zwlekają na razie z zadeklarowaniem kontyngentów.

Zgodnie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ, siły te mają zostać zwiększone z 2 do 15 tys. żołnierzy, co ma zapewnić monitorowanie wynegocjowanego z trudem zawieszenia broni między Izraelem i Hezbollahem.

Tymczasem strony konfliktu wzajemnie zarzucają sobie naruszanie wprowadzonego przez ONZ zawieszenia broni i stawiają wciąż nowe warunki. Izrael zapowiada, że nie zaakceptuje obecności w południowym Libanie sił ONZ z krajów, które nie mają stosunków dyplomatycznych z państwem żydowskim. Z kolei prezydent Libanu Emil Lahud mówi, że w skład sił pokojowych nie mogą wejść żołnierze z państw mających związki militarne z Izraelem.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki