Logo Przewdonik Katolicki

Niech Maryja prowadzi!

o. Stanisław Tomoń
Fot.

Szedł wiernie, ofiarnie, pokornie przez 27 lat przy Papieżu Janie Pawle II. Jego powołanie do grona kardynalskiego już jako metropolity krakowskiego stało się wolą Papieża Benedykta XVI. Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej stwierdził, że ta nominacja to potwierdzenie długu, jaki ma cały Kościół wobec abp. Dziwisza za jego wkład w ciągu długich lat pontyfikatu...

Szedł wiernie, ofiarnie, pokornie przez 27 lat przy Papieżu Janie Pawle II. Jego powołanie do grona kardynalskiego – już jako metropolity krakowskiego – stało się wolą Papieża Benedykta XVI.

Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej stwierdził, że ta nominacja to „potwierdzenie długu, jaki ma cały Kościół wobec abp. Dziwisza za jego wkład w ciągu długich lat pontyfikatu Jana Pawła II”. Sam abp Dziwisz o nominacji kardynalskiej powiedział krótko: „przyjmuję z pokorą i miłością”.

Jawią się więc nowe wyzwania, jakie wobec abp. Stanisława Dziwisza stawia dziś Kościół, aby był kontynuatorem i był... jeszcze bardziej w posługiwaniu Kościołowi powszechnemu.

Znana jest postawa „księdza Stanisława” – jak życzy sobie Purpurat, by o nim mówiono. Znaczącym jest zdarzenie z 26 sierpnia 2005 r. Podczas nałożenia na obraz jasnogórski koron dla Jezusa i Maryi, które poświęcił Ojciec Święty jako ostatni w swym życiu dar dla Maryi Królowej Polski, abp Stanisław Dziwisz wyznał: „Dostąpiłem wielkiej łaski, za którą bardzo dziękuję, gdyż wraz ze wszystkimi obecnymi mogliśmy nałożyć na skronie Jezusa i Maryi te wyjątkowe korony i w ten sposób niejako spełnić ostatnią wolę – testament Papieża Jana Pawła Wielkiego”.

Wciąż drogowskazem pozostają słowa zachęty, jakie kard. Joachim Meisner skierował wówczas na Jasnej Górze do abp. Stanisława Dziwisza: „Kochany bracie Stanisławie, weź Matkę Bożą z Jasnej Góry do Krakowa i uczyń Ją w Krakowie pierwszym zarządcą diecezji. To wówczas w Krakowie, w Kurii, będzie taka radość, jak na weselu w Kanie Galilejskiej”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki