Logo Przewdonik Katolicki

Marzenie Jana Pawła II

Jacek Borkowicz
fot. Waldemar Deska_pap

Polsko-ukraińskie pojednanie nadal pozostaje niezrealizowanym postulatem naszego papieża Dlatego tym bardziej wspierać należy pomysł uczynienia postaci Świętego Jana Pawła II owego pojednania patronem.

O ogłoszenie Świętego Jana Pawła patronem polsko-ukraińskiego pojednania zaapelował 26 sierpnia na Jasnej Górze abp Światosław Szewczuk, specjalny gość dwudniowego spotkania polskich biskupów. – To on był inspiratorem tego procesu. To on po raz pierwszy po zakończeniu II wojny światowej uczestniczył w spotkaniach episkopatu Polski i biskupów greckokatolickich naszej diaspory. To on inspirował proces pojednania, który chcemy kontynuować – mówił o papieżu z Polski zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK). Abp Szewczuk, powołując się na słowa Jana Pawła II wygłoszone w 2001 r. podczas pielgrzymki na Ukrainę, wezwał też chrześcijan obu narodów do nieustającego wysiłku, modlitwą i czynem, na rzecz porozumienia. – Musimy wzywać łaski przebaczenia (...), przebaczenie udzielone i odzyskane będzie balsamem, który uleczy nasze rany – powiedział.

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 36/2019, na stronie dostępna od 01.10.2019

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki