Logo Przewdonik Katolicki

Dobre zmiany w WDŻ

Dorota Niedźwiecka
ILUSTRACJA TOMASZ MAJEWSKI

Wątpliwości dotyczące nowej podstawy programowej wychowania do życia w rodzinie są nieuzasadnione. Jeśli na wysokości zadania staną nauczyciele, uczniowie zyskają możliwość pełnego rozwoju.

W mediach o liberalnym światopoglądzie pojawiły się obawy, że po reformie uczniowie zostaną pozbawieni części wiedzy, dotyczącej seksualności. Przykłady?
„Brakuje informacji na temat samej fizjologii czy antykoncepcji” – pisze „Newsweek”, powołując się m.in. na opinię edukatorki seksualnej z grupy Ponton.
„Eksperci są przerażeni: dzieci nie będą miały szansy znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania o seks, skuteczną antykoncepcję, przemoc seksualną, aborcję czy homoseksualizm. W zamian posiądą wiedzę na temat zalet inicjacji seksualnej po ślubie, prowadzenia kalendarzyka małżeńskiego i wyższości małżeństwa nad związkiem partnerskim” – alarmuje Onet.
„Całość (podstawy programowej – DN) koncentruje się wokół z góry narzuconych wartości” – dodaje „Głos Wielkopolski”. Te wartości, zdaniem krytyków, opierają się w dużej mierze na nauczaniu Kościoła katolickiego.

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 37/2017, na stronie dostępna od 27.09.2017

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki