Logo Przewdonik Katolicki

Bukiet ze stu róż

, Magdalena Guziak-Nowak
FOT. DOROTA NIEDŹWIECKA. W miejscowości Cascia we Włoszech znajduje się sanktuarium Św. Rity. Podczas uroczystości ku czci patronki w procescji są niesione reliwiei i figura.

Ogród św. Rity jest nietypowy – bo w internecie. I róże, które w nim rosną, są nietypowe – bo nie pachną, ale też nie więdną. Witamy we wspólnocie Róż św. Rity.

Jest maj. Sprawdzę więc, co słychać u krakowskich sióstr augustianek, które w 1902 r. przywiozły do Polski kult św. Rity. Piszą, że założyły ogród, w którym kwitną czerwone, herbaciane, zielone i niebieskie róże. Chętnie bym zobaczyła takie okazy. Czyżby kryły się za murami augustiańskiego klasztoru blisko Wisły? Nie! Ogród św. Rity kwitnie… w internecie (www.ogrod.augustianki.pl), a kolorowe róże to symbole jej czcicieli. Na tegoroczne wspomnienie 22 maja Rita dostanie bukiet z ponad stu kwiatów – tyle osób zapisało się do różanej wspólnoty.

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 20/2017, na stronie dostępna od 31.05.2017

Komentarze

Zostaw wiadomość

Przepisz poniższe liczby:
 Security code
----

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki