Logo Przewdonik Katolicki

Najlepsi w treści i przekazie

Hubert Kubica
Fot.

Jak skutecznie komunikować się z wiernymi? tak nazwano konkurs, w którym pierwsze miejsce zajął tygodnik Dobra Nowina z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu na Ogrodach. Konkurs zorganizowano w ramach targów Kościoły 2007, które odbyły się w październiku w Gdańsku. Poznański tygodnik parafialny, który w pierwszą niedzielę...

„Jak skutecznie komunikować się z wiernymi?” – tak nazwano konkurs, w którym pierwsze miejsce zajął tygodnik „Dobra Nowina” z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu na Ogrodach.

Konkurs zorganizowano w ramach targów „Kościoły 2007”, które odbyły się w październiku w Gdańsku. Poznański tygodnik parafialny, który w pierwszą niedzielę Adwentu obchodzi swoje siódme urodziny, otrzymał od organizatorów okolicznościowy dyplom oraz drukarkę OKI z najnowszej serii B2200. Gratulacje dla członków redakcji przysłał także abp Stanisław Gądecki. Życzenia napłynęły również z zagranicy, m.in. z USA, bo i tam gazeta ma swoich wiernych czytelników.

Duża konkurencja
„Dobra Nowina” okazała się bezkonkurencyjna w kategoriach: treść merytoryczna oraz wykorzystanie potencjału koloru. O konkursie zespół gazety, którą tworzy młodzież pod kierunkiem ks. Tomasza Nawracały, dowiedział się dość przypadkowo. – Nasz informatyk Mateusz Berger znalazł informacje w Internecie. Jedynym warunkiem udziału było wysłanie dwóch numerów gazety. Zrobiliśmy to i... wygraliśmy! To wyróżnienie mobilizuje nas do dalszego podnoszenia poziomu pisma oraz do rzetelności i dbałości przekazu – mówi ks. Tomasz.

Parafia na pierwszym miejscu
Gazeta w pierwszej kolejności przedstawia informacje z życia parafii, m.in. ogłoszenia parafialne i relacje z najważniejszych uroczystości. Nie brak w niej też wieści z dekanatu i archidiecezji. Kolejny ważny temat to liturgia Kościoła (wspomnienia świętych, rocznice itp.). I wreszcie na końcu, choć też ważne, są recenzje i tematy ogólnospołeczne. Tygodnik liczy 12 stron, utrzymuje się z ofiar parafian oraz ofiar za reklamy. Wraz z parafią posiada swoją stronę internetową: www.dobrypasterz.pl.

Pole ewangelizacji
Jak podkreśla redaktor naczelny, parafianie są przyzwyczajeni do swojego tygodnika. – Czasem potrzeba wyjaśniania wielu najprostszych, podstawowych prawd naszej wiary. My to robimy i stąd być może siła naszej gazety, bo ludzie chcą o tym czytać. Poruszając jakiś temat, staramy się przedstawić go w najszerszej perspektywie. Ufamy, iż dajemy w ten sposób czytelnikowi impuls do zastanowienia się nad nim, co jednocześnie pogłębia jego wiarę – dodaje kapłan.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki