Logo Przewdonik Katolicki

Propozycje wakacyjnej nauki

PK
Fot.

Aby pomóc dziecku na nowo wejść w rytm nauki, można zacząć od atrakcyjnych form edukacji wakacyjnej. Oto propozycje Obóz konny, zajęcia w szkółce jeździeckiej. Dziecko nie tylko uczy się jazdy konnej, zajmowanie się zwierzęciem i kontakt z nim bardzo dobrze wpływają na rozwój emocjonalny. Wyjazd połączony z nauką języka. Nie musi być kosztowną edukacją poza...

Aby pomóc dziecku na nowo wejść w rytm nauki, można zacząć od atrakcyjnych form edukacji wakacyjnej.

Oto propozycje

• Obóz konny, zajęcia w szkółce jeździeckiej. Dziecko nie tylko uczy się jazdy konnej, zajmowanie się zwierzęciem i kontakt z nim bardzo dobrze wpływają na rozwój emocjonalny.

• Wyjazd połączony z nauką języka. Nie musi być kosztowną edukacją poza krajem. Jeżeli rodzice znają np. język angielski, można wyjazd rodzinny zmienić w obóz językowy, umawiając się np. na trzy godziny dziennie porozumiewania się wyłącznie po angielsku i zabierając dla dziecka ciekawą, ale prostą lekturę w tym języku.

• Nauka podstawowych zwrotów w języku obcym w przypadku wycieczki za granicę oraz prowadzenie kroniki wyjazdu z elementami opisów w danym języku. Zwiększa to wrażliwość językową, a być może jeszcze kiedyś się przyda.

• Wirtualne wycieczki po całym świecie – korzystając z dostępnych w Internecie narzędzi, np. z „Google map”, można zobaczyć zdjęcia z lotu ptaka praktycznie każdego miejsca na Ziemi, a następnie poszukać informacji o historii, kulturze, języku oglądanego miejsca.

• Warsztaty plastyczne, teatralne itp. organizowane przez młodzieżowe domy kultury.

• Zwiedzanie muzeów oraz skansenów w okolicach rodzinnej miejscowości.

• Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego.

• Z wieloma konkretnymi propozycjami rozwojowymi można zapoznać się na stronie http://poznan.miastodzieci.pl/ – portal opisujący ciekawe miejsca wycieczkowe, muzea, konkursy oraz propozycje letnich spotkań edukacyjnych głównie w Poznaniu i okolicach, lecz także w innych częściach kraju.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki