Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Agnieszka Góra
Fot.

Od 15 czerwca Gimnazjum nr 8 we Włocławku nosi imię Obrońców Wisły 1920 roku. Po Mszy św. w kościele parafialnym NMP Królowej Polski w gmachu szkoły odbyła się ceremonia przekazania sztandaru i odsłonięcie tablicy pamiątkowej, którą ufundował proboszcz, ks. prał. Teodor Lenkiewicz. Od 17 do 19 czerwca, na zaproszenie bp. W. Meringa, w domu biskupów włocławskich...

» Od 15 czerwca Gimnazjum nr 8 we Włocławku nosi imię Obrońców Wisły 1920 roku. Po Mszy św. w kościele parafialnym NMP Królowej Polski w gmachu szkoły odbyła się ceremonia przekazania sztandaru i odsłonięcie tablicy pamiątkowej, którą ufundował proboszcz, ks. prał. Teodor Lenkiewicz.

» Od 17 do 19 czerwca, na zaproszenie bp. W. Meringa, w domu biskupów włocławskich przebywali przedstawiciele organizacji charytatywnej SPES z Aalst (Belgia).
Organizacja, założona przez chorwackiego ks. kan. Stafa Van de Vrekena, spieszy z pomocą Kościołom w krajach słowiańskich, zwłaszcza w Chorwacji i Polsce. Opieką obejmuje siostrzane instytucje prowadzone przez Caritas, zakony kontemplacyjne i seminaria duchowne. Jej działalność opiera się wyłącznie na wielkodusznej życzliwości ofiarodawców. W wydawanym przez organizację piśmie zamieszczane są dokładne informacje nt. świadczonej pomocy.
We Włocławku przebywał przewodniczący SPES Antoon Luyten, któremu towarzyszyły Martine Ballaoux i s. Benedicta. Goście odwiedzili schronisko dla bezdomnych prowadzone przez Caritas diecezjalną, sanktuarium w Osięcinach i kompleks poklasztorny w Kłodawie wraz z miejscową kopalnią soli, po czym odbyli rejs statkiem po Jeziorze ślesińskim.
Odnotowując spotkanie należy wyrazić wdzięczność za pomoc, jakiej od SPES doświadcza Kościół włocławski, oraz zapewnić naszych przyjaciół o modlitwie w ich intencji.

» Czytelników, którzy podczas wakacji wybierają się do Gdańska, zachęcamy do odwiedzenia sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie. Informujemy, że na wniosek gdańszczan, mieszkańców śródmieścia, w maju br. została uruchomiona nowa linia autobusowa nr 156 na trasie: Matemblewo-Potokowa-Dolne Migowo-Kolumba -Warneńska-Rakoczego-Nowolipie-Kartuska -Targ Sienny.
Linia wykonuje osiem kursów z Matemblewa w godzinach: 7.15, 8.45, 11.45, 13.15, 16.15, 17.45, 19.30 i 21.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki