Logo Przewdonik Katolicki

Dołącz do 'Lutni'

Jadwiga Janicka
Fot.

Staje się już tradycją, że w okresie bożonarodzeniowym do Domu Pomocy Społecznej w Kowalu przybywa z Włocławka Chór Rzemieślniczy Lutnia. W tym roku zawitał on do DPS-u 10 stycznia i pod batutą Zbigniewa Wiśniewskiego dał koncert kolęd i pastorałek. Jako solista wystąpił Dariusz Słomski, słowo wiążące głosił Zbigniew Jankowski. Mieszkańcy i pracownicy Domu...

Staje się już tradycją, że w okresie bożonarodzeniowym do Domu Pomocy Społecznej w Kowalu przybywa z Włocławka Chór Rzemieślniczy „Lutnia”. W tym roku zawitał on do DPS-u 10 stycznia i pod batutą Zbigniewa Wiśniewskiego dał koncert kolęd i pastorałek. Jako solista wystąpił Dariusz Słomski, słowo wiążące głosił Zbigniew Jankowski.

Mieszkańcy i pracownicy Domu pod Serduszkiem zawsze z radością czekają na występ „Lutni”. W głębokiej zadumie i z nieukrywanym wzruszeniem słuchają pieśni, z których większość znana jest im od dzieciństwa i wczesnej młodości. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak wielkie znaczenie mają takie chwile dla mieszkańców DPS-u. Treść śpiewanych kolęd dostarcza każdemu z nich wielu wspomnień, co pozwala zapomnieć o dolegliwościach związanych z chorobą i podeszłym wiekiem. Odpowiednio dobrane słowo wiążące pogłębia nastrój, przenosi w dawno minione lata.
Wspólnie zaśpiewana kolęda „Bóg się rodzi” przyczyniała się do nawiązania uczuciowej więzi między gośćmi a domownikami. Występ chóru nagrodzono owacyjnymi brawami. Wzruszona dyrektorka DPS Jadwiga Rosiak w imieniu wszystkich serdecznie dziękowała „Lutni” za pięknie wykonany repertuar i wyraziła nadzieję na kontynuację tradycji spotkań.
W niedzielę 15 stycznia Chór Rzemieślniczy „Lutnia” pod dyrekcją Zbigniewa Wiśniewskiego wystąpił w koncercie polskich kolęd w pięknym wnętrzu Muzeum Historii Miasta Włocławka przy ul. Szpichlernej. Przypomnijmy: „Lutnia” śpiewa już 118 lat. Chór tworzą mężczyźni będący w tzw. złotym wieku. Niezmiennie aktualne jest zaproszenie skierowane do młodzieży męskiej i mężczyzn obdarzonych słuchem muzycznym, by wstępowali do „Lutni”. Mogą się oni zgłaszać w poniedziałki od godz. 16 do 18 w Domu Rzemiosła we Włocławku przy placu Wolności.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki