Przyjście na świat Zbawiciela jako Dzieciątka Jezus od wieków inspiruje artystów; ludzi wrażliwych skłania ku wypowiedzeniu swych przemyśleń o rozmaitych obliczach miłości w utworach poetyckich, okolicznościowych przedstawieniach scenicznych, tekstach piosenek itp. formach.
Ewa Mazierska, pracująca w Domu Pomocy Społecznej w Kowalu, jest autorką obrazka scenicznego pt. „Oblicza miłości”, który miejscowa publiczność poznała w wykonaniu mieszkańców i pracowników DPS. Tekst autorski wzbogacony został o mówiące o miłości fragmenty Pisma Świętego, wypowiedź Ojca Świętego Jana Pawła II : „Miłować prawdziwie i w pełni potrafi tylko ten, kto zdolny jest posiadać siebie samego: posiadać po to, aby stawać się darem dla drugich” oraz o cytaty z nauczania kard. Stefana Wyszyńskiego o przebaczającym obliczu Bożej miłości. Wierzę, że przytoczone w tekście Ewy Mazierskiej stwierdzenie św. Bernarda: „Miłość nie szuka racji ani zysku poza sobą. Jej zysk polega na istnieniu. Kocham, bo kocham. Kocham, aby kochać”, może głęboko zapaść w serce i utwierdzić w przekonaniu, że miłość ma być bezinteresowna. Jakże słusznie została wpleciona w treść scenariusza myśl bł. Matki Teresy z Kalkuty o konieczności pielęgnowania miłości rodzinnej: „Uczmy się kochać w naszej rodzinie. Wnieśmy do naszego domu miłość i czułość”... Z właściwym sobie taktem Ewa Mazierska wprowadziła do treści „Oblicz miłości” teksty znane z interpretacji wybitnych, popularnych artystów: Piotra Rubika i Edyty Geppert. Subtelnie przedstawiła oblicze miłości zmieniające się z upływem czasu. Idealny jej obraz to taki, kiedy u kresu życia małżonkowie powiedzą jedno drugiemu: „życie z Tobą było jak w niebie”. Autorka zauważa, że miłość mieści się w sercu każdego, bowiem przyszła na świat, rozpaliła „pełne żaru ogniska”. Dlatego wzywa: „Nie opuszczajcie głowy, gdy Was miłość zawoła”. Zaznacza również, że ci, którzy na skutek grzechu nie znają miłości, będą „martwi już za życia”.
Przesłanie zawarte w „Obliczach miłości” jest czytelne i jednoznaczne. W okresie bożonarodzeniowym spektakl był wystawiony trzykrotnie. Premiera odbyła się w DPS, zwanym powszechnie „Domem pod Serduszkiem”, podczas spotkania wigilijnego, w którym poza mieszkańcami i pracownikami z dyrektorką, p. Jadwigą Rosiak na czele, uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych, miasta i gminy Kowal oraz ksiądz Piotr Głowacki, proboszcz miejscowej parafii św. Urszuli. Po raz drugi wystawiono „Oblicza” dla zaproszonych uczniów gimnazjum, aby pomóc młodej widowni odkryć, że miłość niejedno ma imię... Natomiast trzeci występ odbył się w remizie MOSP w Kowalu, podczas spotkania świąteczno-noworocznego z udziałem burmistrza Eugeniusza Gołembiewskiego, władz samorządowych, Koła Gospodyń Wiejskich, Polskiego Czerwonego Krzyża, Towarzystwa Miłośników Kowala i Okolic i innych zaproszonych gości. Owacja na stojąco, jaką po spektaklu zgotowała publiczność, przez dłuższy czas nie pozwoliła panu burmistrzowi złożyć gratulacji Ewie Mazierskiej i aktorom. Były też kwiaty, m.in. róże od prezesa TMKiO.
Na zakończenie poznajmy nazwiska wykonawców: Ewa Mazierska, Małgorzata Skrzypińska i Renata Rembiałkowska oraz Janina Chojnacka, Elżbieta Chorosz, Marianna Dacewicz, Maria Pawłowska, Wojciech Postupalski, Ryszard Sokół, Danuta Szmagaj i Iza Wiśniewska. Całość wyreżyserowały Ewa Mazierska i Małgorzata Skrzypińska, będące również autorkami projektu scenografii i dekoracji.