Logo Przewdonik Katolicki

Słowo jest światłem

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Droga krzyżowa, która przeszła 8 kwietnia ulicami Bydgoszczy, zainaugurowała XXI Światowy Dzień Młodzieży. Poprzedziła ją Msza Święta w farze. Młodych z katedry do bydgoskiej bazyliki poprowadził biskup Jan Tyrawa. Podczas modlitwy zabrzmiały rozważania kard. Josepha Ratzingera. Podczas Mszy św. biskup bydgoski nawoływał do zrobienia rachunku sumienia byśmy ocenili...

Droga krzyżowa, która przeszła 8 kwietnia ulicami Bydgoszczy, zainaugurowała XXI Światowy Dzień Młodzieży. Poprzedziła ją Msza Święta w farze. Młodych z katedry do bydgoskiej bazyliki poprowadził biskup Jan Tyrawa. Podczas modlitwy zabrzmiały rozważania kard. Josepha Ratzingera.

Podczas Mszy św. biskup bydgoski nawoływał do zrobienia rachunku sumienia – „byśmy ocenili siebie, swoją wierność i pamięć o Bogu”. – Syn Boży nie przemija, nie odchodzi, śmierć nie ma nad Nim władzy. Pozostaje, aby prowadzić nas ku temu miejscu, w którym On sam jest. Byśmy się mogli tam spotkać i zjednoczyć. Słowa te powinny być lampą, która świeci dla nas, byśmy nie pobłądzili.

Ordynariusz podkreślił, że prawdę o zmartwychwstaniu powinniśmy przyjąć jako dar od Boga. – Chrześcijaństwo buduje się na świadectwie. Nie na tym, że ktoś coś napisał lub powiedział, a inni przeczytali i uczynili to treścią swojego życia. Chrześcijaństwo bierze się z tego doświadczenia, które było udziałem samych apostołów, że Ten, który umarł w Wielki Piątek, zmartwychwstał w wielkanocny poranek. Idźmy za nim – mówił do młodych bp Tyrawa.

Punktem wyjścia dla tegorocznego papieskiego orędzia na Światowy Dzień Młodzieży stały się słowa Psalmu: „Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce”. – Papież zachęca do pochylenia się nad Pismem Świętym, zachęca do większej zażyłości ze słowem Bożym. Zresztą młodzież chce i potrafi się modlić. Wystarczy sobie przypomnieć udział młodych w I rocznicy śmierci Jana Pawła II, kiedy w bydgoskich „białych marszach” wzięło udział ponad 1500 osób. Młodzi trwają przy Kościele – podkreślił ks. Mirosław Gogolik, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki