Żużlowcy na wspólnej modlitwie

Z nastaniem jesieni dla większości sportowców kończy się czas rywalizacji i współzawodnictwa. Do końca zbliża się również tegoroczny sezon żużlowy, który dla zawodników Towarzystwa Żużlowego Start Gniezno był bardzo udany. W niedzielę 2 października br. podczas uroczystej Mszy św. w Orchowie dziękowali oni Panu Bogu za bezpieczny i szczęśliwy sezon, w którym drużyna czerwono-czarnych...
Czyta się kilka minut

Z nastaniem jesieni dla większości sportowców kończy się czas rywalizacji i współzawodnictwa. Do końca zbliża się również tegoroczny sezon żużlowy, który dla zawodników Towarzystwa Żużlowego Start Gniezno był bardzo udany. W niedzielę 2 października br. podczas uroczystej Mszy św. w Orchowie dziękowali oni Panu Bogu za bezpieczny i szczęśliwy sezon, w którym drużyna czerwono-czarnych awansowała do pierwszej ligi.

Kibice i sympatycy Startu Gniezno dobrze pamiętają, iż tegoroczny sezon rozpoczął się uroczystą Mszą św., której przewodniczył ks. Jarosław Kulpiński. Złożono wówczas hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, a przed pierwszym meczem Fularu odbyło się poświęcenie motocykli. Miniony sezon okazał się bardzo szczęśliwy. Drużyna stoczyła w tym roku czternaście pojedynków ligowych. Trzynaście zakończyło się zwycięstwem, a tylko jeden remisem. Klub Start Gniezno awansował do pierwszej ligi.

Podczas Mszy św., która sprawowana była w kościele parafialnym pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Orchowie, dziękowano za bardzo udany sezon. Miejsce dziękczynnej modlitwy nie zostało wybrane przypadkowo. Proboszczem tutejszej parafii jest bowiem ks. Jarosław Kulpiński, który pełni funkcję kapelana gnieźnieńskiego klubu. Na uroczystą Eucharystię przybyły władze klubu, zawodnicy, kibice oraz mieszkańcy orchowskiej parafii. Trzeba przyznać, że oprawa Mszy św. była wyjątkowa. Przed ołtarzem ustawiono sportowy motocykl, świątynię przyozdobiono czerwono-czarnymi barwami klubu, a zawodników i kibiców odznaczały znane ze stadionu szaliki.

W niecodziennej dla siebie roli wystąpił również prezes klubu Krzysztof Frąckowiak, który poproszony przez ks. Kulpińskiego opowiedział o swojej przygodzie ze sportem żużlowym. O kończącym się sezonie i tegorocznych ciekawostkach mówili także członkowie ekipy Fularu. Nie zabrakło także osobistych refleksji na temat wiary i miejsca Boga w sporcie. Podczas Mszy św. nie zapomniano o modlitwie za żużlowców, którzy zginęli, rywalizując na żużlowych stadionach.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 42/2005