Logo Przewdonik Katolicki

Więcej nieba niż piekła

ks. Artur Stopka
fot. AP/EAST NEWS

Badania pokazują znamienną nierównowagę w podejściu do takich prawd wiary, jak istnienie nieba i piekła. Czy powinna ona mieć znaczenie dla przekazu, jaki przynosi dzisiaj Kościół w Polsce?

To zdjęcie obiegło w kwietniu 2018 roku dużą część światowych mediów. Zapłakany kilkuletni Manuel wtulony w papieża Franciszka i zadający mu na ucho pytanie, którego nie był w stanie wypowiedzieć do mikrofonu. Nie chodziło o błahostkę. Chłopczyk chciał wiedzieć, czy jego zmarły niedawno tata, który był niewierzący, jest w niebie. Wszystko działo się w niedzielne popołudnie w leżącej na peryferiach Rzymu parafii św. Pawła od Krzyża.
Za zgodą malca papież głośno powtórzył jego pytanie i udzielił na nie odpowiedzi, którą usłyszeli wszyscy zebrani. „Był dobrym tatą, jest teraz z Bogiem” – stwierdził Franciszek, zwracając uwagę, że zmarły, choć nie miał daru wiary, a jednak ochrzcił swoje dzieci. „Bóg jest dumny z twojego taty” – zapewnił chłopczyka, zachęcając go, aby modlił się za swego tatę i by często z nim rozmawiał.
 

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 19/2024, na stronie dostępna od 30.05.2024

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki