Logo Przewdonik Katolicki

Gdy dorastające dzieci odchodzą od wiary

ks. Artur Stopka
fot. Pexels

Nieraz płaczą w konfesjonale lub w czasie szczerej rozmowy, obwiniając siebie i szukając sposobów, aby skłonić swe dzieci do powrotu. Cierpią, doznają wątpliwości, potrzebują nie tylko rad, ale duchowego wsparcia. Rodzice dzieci, które odeszły od Boga i Kościoła.

Nie chce mi się wierzyć, że twoja córka powiedziała coś takiego, skoro ty jesteś taka wierząca” – mogła przeczytać zaangażowana w życie Kościoła kobieta, która na jednym z internetowych forów dla katolików opisała szok, ból i niedowierzanie, gdy usłyszała od swego dziecka „Nie wierzę! Nie chce więcej chodzić do kościoła! Nie ma Boga! To nie moja religia”. Matka odchodzącej od wiary i Kościoła córki ze smutkiem odpisała, że to niestety jest prawda. Dodała, że syn jej znajomych, jeszcze mocniej i dłużej zaangażowanych w Domowy Kościół, również porzucił wiarę. „To nie są odosobnione przypadki, jest takich rodzin więcej, gdzie nie brakuje dobrego świadectwa, a jednak ono nie trafia na podatny grunt” – zauważyła.


e-przewodnik-katolicki-pl.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 34/2023, na stronie dostępna od 28.09.2023

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki