Logo Przewdonik Katolicki

Skradzione Boże Narodzenie

ks. Artur Stopka
rfot. Jarmark we Wroclawiu 2021., Magda Pasiewicz/East News

Nie tylko papież Franciszek alarmuje od lat, że święta Bożego Narodzenia stały się świętami konsumpcjonizmu. Być może właśnie stajemy przed szansą ich „odzyskania” w religijnym wymiarze.

Najdłuższy Adwent może trwać 27 dni – od 27 listopada do 24 grudnia. I tak właśnie jest w tym roku. Prawie cztery tygodnie na dobre, wszechstronne przygotowanie do świąt potocznie określanych jako Boże Narodzenie. Ale przynajmniej w niektórych sferach „świąteczne przygotowania” zaczynają się znacznie wcześniej, wiele dni przez pierwszą niedzielą Adwentu.

Święta dla klienta
„Musisz wiedzieć, że okres przedświąteczny i związany z nim zwiększony popyt na pewne kategorie produktów, zaczyna się już na początku listopada” – wyjaśnia jedna z internetowych witryn adresowanych do przedsiębiorców. Dodaje, że to właśnie w tym czasie Polacy wydają w sklepach najwięcej pieniędzy, zarówno na przygotowanie świątecznych posiłków, jak i dekoracje oraz prezenty. Zachęca, aby ze świątecznym wystrojem sklepu nie czekać do połowy grudnia.

banerek-pod-teksty-48.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 48/2022, na stronie dostępna od 21.12.2022

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki