Logo Przewdonik Katolicki

Zostańmy w domach

Błażej Kmieciak
fot. Pixabay

Po zwycięskiej bitwie o Anglię premier Wielkiej Brytanii stwierdził w radiu: „Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu”. Dziś, parafrazując jego słowa, można rzec: Dzisiaj wielu może zrobić wiele, robiąc bardzo niewiele. Co konkretnie? To proste. Warto być odpowiedzialnym.

Ważne słowo i postawa
Rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 jest w sposób bezpośredni powiązane z ludzką odpowiedzialnością. Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus w jednym z wywiadów stwierdził: „Państwa nie są wystarczająco stanowcze, jeśli chodzi o testy, izolację przypadków oraz śledzenie kontaktów. (...) Najskuteczniejszym środkiem [w walce z epidemią – red.] jest przerywanie łańcuchów zakażeń. Musimy wiedzieć, gdzie dochodzi do zakażeń. Nie da się gasić pożaru z zawiązanymi oczami”. Ten stanowczy ton szefa WHO był niewątpliwie spowodowany kolejnymi informacjami, wskazującymi na tragiczne skutki braku dostosowania się ludzi do ograniczeń i zakazów tak bezcennych zwłaszcza w pierwszych etapach walki z wirusem.

BANER-2-LAST.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 13/2020, na stronie dostępna od 23.04.2020

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki