Logo Przewdonik Katolicki

Zjednoczeni przez krew

Joanna Mazur
FOT. MOHAMED HOSSAM/PAP/EPA. Mężczyzna trzyma zakrwawioną koptyjską szatę ligurgiczną. Wataku terrorystycznym w kościele w Tancie w Niedzielę Palmową zginęło 28 chrześcijan.

Papież Franciszek jedzie z przesłaniem pokoju do jednego z największych muzułmańskich państw świata. Przez wieki Egipt słynął z gościnności i otwartości na różne religie. Tyle tylko, że dziś pozostało po tym jedynie wspomnienie.

Egipt to kolejne państwo arabskie, które odwiedzi papież Franciszek. Został zaproszony przez prezydenta, biskupów Kościoła katolickiego, patriarchę Kościoła koptyjskiego i wielkiego imama meczetu Al-Azhar. Z dwudniową wizytą przyleci tam w piątek 28 kwietnia.

Polityczna zawierucha
Dzisiejszy Egipt to kraj kontrastów, znajdujący się w kryzysie gospodarczym i politycznym. Z jednej strony znany jest z atrakcji turystycznych i luksusowych hoteli. Zaraz obok istnieją jednak dzielnice biedy, a co czwarty Egipcjanin żyje poniżej granicy ubóstwa. W ciągu ostatnich lat dużym ciosem okazał się spadek dochodów z turystyki. Liczne zamachy terrorystyczne sprawiły, że wiele rządów – w tym polski – odradza swoim obywatelom podróże do tego kraju.

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 17/2017, na stronie dostępna od 03.05.2017

Komentarze

Zostaw wiadomość

Przepisz poniższe liczby:
 Security code
----

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki