Logo Przewdonik Katolicki

Daj poczytać!

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Kto przebywał przez dłuższy czas za granicą, ten wie, jak bardzo na obczyźnie doskwiera brak kontaktu z krajem i z rodzimym językiem. Z tym większą uwagą przedstawiamy więc prośbę naszego stałego Czytelnika z Białorusi. Szanowni Czytelnicy! Przed tym, jak rzucicie Przewodnik Katolicki na makulaturę, pomyślcie, że Wasz przeczytany PK może być przydatny dla...

Kto przebywał przez dłuższy czas za granicą, ten wie, jak bardzo na obczyźnie doskwiera brak kontaktu z krajem i z rodzimym językiem. Z tym większą uwagą przedstawiamy więc prośbę naszego stałego Czytelnika z Białorusi.

„Szanowni Czytelnicy! Przed tym, jak rzucicie «Przewodnik Katolicki» na makulaturę, pomyślcie, że Wasz przeczytany PK może być przydatny dla nas – Polaków na Kresach” – apeluje Aleksander Siemionow z Lidy na Białorusi. Lida, w której żyje około 50 tysięcy Polaków, to jedno z najbardziej spolonizowanych miast białoruskich. Niestety, prasa polska dociera na Białoruś jedynie sporadycznie. Dlatego – jak pisze Pan Aleksander – wszystkie numery „Przewodnika”, nawet te sprzed kilku lat, rozchodzą się błyskawicznie wśród tamtejszej, spragnionej mowy ojczystej, Polonii.

„Odpiszę każdemu ofiarodawcy. Nie patrząc na polsko-białoruską wojnę dyplomatyczną, poczta białoruska działa bez zarzutów i polska prasa dochodzi bez problemów” – zapewnia Aleksander Siemionow.

Przyłączamy się do prośby Pana Aleksandra, licząc, że Czytelnicy „Przewodnika” potraktują ją, jako zaproszenie do stałego wspierania w ten sposób naszych rodaków na Wschodzie.

Stare egzemplarze „Przewodnika Katolickiego” prosimy przesyłać (pisząc po polsku) na adres:

Aleksander Siemionow
ul. Krupskoj 9 -1- 41
231300 Lida
Białoruś

Napisz do nas:

„Przewodnik Katolicki” ul. Chartowo 5,
61-245 Poznań lub list@przk.pl

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki