Świadkowie Bożego Miłosierdzia

IV Wielkopolska Piesza Pielgrzymka z Częstochowy do Łagiewnik



Chcemy pokazać, że Częstochowa nie jest kresem naszej wędrówki. Ta pielgrzymka to spełnienie woli Matki Bożej, która prowadzi nas do swojego Syna, pokazując, że On jest najważniejszy mówił do pielgrzymów IV Wielkopolskiej Pieszej Pielgrzymki z Częstochowy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach...
Czyta się kilka minut

IV Wielkopolska Piesza Pielgrzymka z Częstochowy do Łagiewnik

– Chcemy pokazać, że Częstochowa nie jest kresem naszej wędrówki. Ta pielgrzymka to spełnienie woli Matki Bożej, która prowadzi nas do swojego Syna, pokazując, że On jest najważniejszy – mówił do pielgrzymów IV Wielkopolskiej Pieszej Pielgrzymki z Częstochowy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach jej przewodnik ks. Bogumił Kempa.

Pątnicy wyruszyli 16 lipca, dzień po zakończeniu Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dlatego wielu z nich szło najpierw z Poznania do Częstochowy, a potem dalej do Łagiewnik. Na miejsce dotarli po pięciu dniach, pokonując ponad 140 km. Szli w malowniczych okolicach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Organizatorem pielgrzymki był ks. Andrzej Szudra, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp. – Idziemy po raz czwarty, aby prosić o miłosierdzie dla nas i całego świata, a także w intencji budowy kościoła w naszej parafii – podkreśla.

Jezus Miłosierny wysłuchuje

Pielgrzymi, oprócz codziennej Eucharystii i półgodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, rozważali w drodze mękę Pana Jezusa podczas godziny miłosierdzia. Przedstawiali wówczas Bogu zarówno intencje swoje, jak i gospodarzy, u których nocowali. Jak powiedział bowiem Pan Jezus siostrze Faustynie, wszystkie prośby zanoszone w godzinie miłosierdzia do Niego będą wysłuchane, jeśli będą zgodne z wolą Bożą.

Odmawiano także Koronkę, którą codziennie transmitowało kaliskie Radio Rodzina, oraz litanię do Miłosierdzia Bożego i litanię do Ojca Pio. – Jezus przebacza każdemu, kto z ufnością zwróci się do Bożego Miłosierdzia. To jest fundament, na którym wszyscy powinniśmy budować swoje życie – podkreśla ks. Kempa.

Otwarte serca gospodarzy

Tematem pielgrzymki był sakrament pojednania, a jej patronem niezwykły spowiednik O. Pio. – Podobnie jak patronowie lat ubiegłych – św. Faustyna, Matka Teresa z Kalkuty i Jan Paweł II – O. Pio jest współczesnym świadkiem Bożego Miłosierdzia. Swoją heroiczną posługą w konfesjonale uzdrawiał dusze grzeszników – tłumaczy ks. Sebastian Łagódka, opiekun duchowy.

Pątnicy byli bardzo serdecznie przyjmowani przez mieszkańców miejscowości, w których nocowali. Np. w Poraju k. Częstochowy państwo Grzybowie przyjęli na nocleg ponad 30 osób. Przygotowali dwudaniowy obiad i podwieczorek. Również w innych miejscowościach gospodarze otwierali swoje serca, tak że nikt nie pozostał bez dachu nad głową.

Witani chlebem i solą

Pielgrzymi, a było ich ponad stu, dotarli do Łagiewnik w piątek 21 lipca. Na czele grupy szli „świeżo upieczeni” małżonkowie, Natalia i Paweł, którzy wzięli ślub w dniu wyjścia pielgrzymki z Częstochowy. Grupa została powitana przez siostry chlebem i solą. Następnie pielgrzymi położyli się krzyżem przed wejściem do kaplicy św. Faustyny, a potem modlili przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Jeszcze raz oddali mu wszystkie intencje, z którymi pielgrzymowali. O godz. 15 w sanktuarium odprawiono Mszę św., kończącą pielgrzymkę.

Spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się 24 września o godz. 15 w parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 31/2006