Logo Przewdonik Katolicki

Kierunek: Łagiewniki

Hubert Kubica
Fot.

W dniach 16-21 lipca odbędzie się V Wielkopolska Piesza Pielgrzymka Od Miłosierdzia do Miłosierdzia z Częstochowy do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Pielgrzymka ta idzie w łączności z Poznańską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Dlatego pątnicy mogą wcześniej iść do Częstochowy lub też dopiero 10 lipca dołączyć do grupy, która wyrusza...

W dniach 16-21 lipca odbędzie się V Wielkopolska Piesza Pielgrzymka „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” z Częstochowy do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.

Pielgrzymka ta idzie w łączności z Poznańską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Dlatego pątnicy mogą wcześniej iść do Częstochowy lub też dopiero 10 lipca dołączyć do grupy, która wyrusza z parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim, będącej głównym organizatorem pielgrzymki. Jednak jej oficjalne rozpoczęcie następuje 16 lipca w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie. W czasie pięciodniowej wędrówki Jurą Krakowsko-Częstochowską szczególnie rozważana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Godzina Miłosierdzia. W tym roku hasło pielgrzymki brzmi: „Ze świętą Teresą naśladować Chrystusa”. – Wraz ze świętą Teresą od Dzieciątka Jezus chcemy przypatrzeć się naszemu powołaniu. Tereska pomaga nam bowiem odpowiadać na pytania, jak się mamy modlić, kim jest Bóg, po co nam Biblia i jak kochać drugiego człowieka. Przez naszą pielgrzymkę chcemy też przypomnieć, że Miłosierny Jezus nikogo nie przekreśla i niezależnie jak daleko odejdziemy od Niego, to zawsze nas uratuje w ogniu swojej miłości – mówi ks. Andrzej Szudra, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego, organizator i inicjator pielgrzymki.

Informacje o V Wielkopolskiej Pieszej Pielgrzymce „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” można znaleźć na stronie internetowej www.parafiamilosierdziabozego.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki