Ze św. Teresą do Łagiewnik

Już po raz piąty odbyła się w dniach 15-21 lipca Wielkopolska Piesza Pielgrzymka z Częstochowy do sanktuarium Bożego Miłosierdzia

w Łagiewnikach. W tym roku jej patronką była św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

Pielgrzymka, która idzie w łączności z Poznańską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę (6-15 lipca), wyruszyła tradycyjnie dzień po jej zakończeniu z Doliny Miłosierdzia....
Czyta się kilka minut

Już po raz piąty odbyła się w dniach 15-21 lipca Wielkopolska Piesza Pielgrzymka z Częstochowy do sanktuarium Bożego Miłosierdzia

w Łagiewnikach. W tym roku jej patronką była św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

Pielgrzymka, która idzie w łączności z Poznańską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę (6-15 lipca), wyruszyła tradycyjnie dzień po jej zakończeniu z Doliny Miłosierdzia. Uczestniczyło w niej 120 pątników, którzy przez pięć dni, idąc Jurą Krakowsko-Częstochowską, pokonali ok. 140 km. 21 lipca stanęli w łagiewnickim sanktuarium, gdzie modlili się przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

Prawda o grzeszności

Głównym przesłaniem pielgrzymki jest głoszenie orędzia Miłosierdzia Bożego, przekazanego przez św. siostrę Faustynę. Pielgrzymi codziennie odmawiają Koronkę do Bożego Miłosierdzia, celebrują Godzinę Miłosierdzia, a po każdej Mszy św. adorują Najświętszy Sakrament. Duży nacisk położono na sakrament pokuty, rachunek sumienia oraz przypomnienie sobie prawdy o własnej grzeszności.

Miłość Miłosierna

– Co roku próbujemy dobrać takich patronów naszej pielgrzymki, którzy o Miłosierdziu Bożym mówią albo jest ono dla nich inspiracją – podkreśla ks. Bogumił Kempa, opiekun duchowy pielgrzymów. Jego zdaniem św. Teresa jest niezwykłą orędowniczką i głosicielką Miłości Miłosiernej. Szczególnym kultem darzyła ją św. siostra Faustyna, której życie mistyczne było podobne do życia św. Teresy. Warto przypomnieć, iż patronami poprzednich pielgrzymek byli kolejno św. Siostra Faustyna, Matka Teresa z Kalkuty, Jan Paweł II i św. Ojciec Pio.

Światło Miłosierdzia

Inicjatorem i głównym organizatorem pielgrzymki jest proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp. ks. Kanonik Andrzej Szudra. – W tym roku na nasz pierwszy jubileusz pragniemy zabrać do naszej parafii światło miłosierdzia, które w 2002 r. poświęcił Jan Paweł II. Każdy pielgrzym zapalił od tego światła lampkę oliwną. Będzie ona nieustannie świecić, przypominając w ten sposób prawdę o Miłości Miłosiernej – podkreśla kapłan. Budowa kościoła, o którego powstanie pielgrzymi modlą się od pięciu lat, jest już zaawansowana. Obecnie kładziona jest konstrukcja dachowa. – Za to również szczególnie dziękujemy Jezusowi Miłosiernemu – dodaje.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 30/2007