Logo Przewdonik Katolicki

W trosce o rodziny

Lucyna Muniak
Fot.

Z inicjatywy Referatu Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w dniu 30 sierpnia br. w Gnieźnie odbyło się spotkanie rejonowych duszpasterzy rodzin. W zebraniu, któremu przewodniczył bp Bogdan Wojtuś, uczestniczyło piętnastu kapłanów. Podczas spotkania podjęto dyskusję na temat duszpasterstw młodzieży ponadgimnazjalnej w parafiach oraz właściwego przygotowania do tej posługi...

Z inicjatywy Referatu Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w dniu 30 sierpnia br. w Gnieźnie odbyło się spotkanie rejonowych duszpasterzy rodzin.


W zebraniu, któremu przewodniczył bp Bogdan Wojtuś, uczestniczyło piętnastu kapłanów. Podczas spotkania podjęto dyskusję na temat duszpasterstw młodzieży ponadgimnazjalnej w parafiach oraz właściwego przygotowania do tej posługi katechetów oraz animatorów parafialnych. Dla tych ostatnich zorganizowane zostały specjalistyczne warsztaty metodyczne, które odbywać się będą w ramach programu realizowanego ze środków Unii Europejskiej "Sokrates Grunvig 2". Zajęcia te poprowadzą między innymi pracownicy Referatu Katechetycznego i Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej oraz doradcy metodyczni kształcenia młodzieży (ich terminy na s. 8).
Podczas spotkania powołano również duszpasterzy kobiet: diecezjalny - ks. Piotr Kotowski, proboszcz parafii pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu, oraz rejonowi: ks. kan. Zenon Rubach - proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie, ks. kan. Piotr Kalinowski - proboszcz parafii pw. św. Jakuba Ap. w Wągrowcu, ks. Władysław Kaźmierczak - proboszcz parafii pw. św. Floriana w Chodzieży, ks. Ludwik Duda - proboszcz parafii pw. św. Jakuba Ap. w Murowanej Goślinie oraz ks. Rafał Wnuk - proboszcz parafii pw. św. Leonarda w Słupcy.
Kapłani, którzy na co dzień zajmują się duszpasterstwem rodzin, zostali także zaproszeni do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach od 3 do 5 października br. w Rościnnie. Będą one połączone ze spotkaniami z psychologami, socjologami i terapeutami specjalizującymi się w zagadnieniach rodzinnych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki