Logo Przewdonik Katolicki

"Tak" po raz wtóry

Lucyna Muniak
Fot.

Wypełnianie przez was przysięgi małżeńskiej było możliwe dzięki Chrystusowi, który zawsze był i jest waszym oparciem i siłą - powiedział ks. bp Bogdan Wojtuś do par małżeńskich, które 14 stycznia br. zgromadziły się na uroczystej Eucharystii sprawowanej w kościele pw. Narodzenia NMP w Imielnie. Na wspólne spotkanie do Imielna przybyły tego dnia małżeństwa oraz doradcy życia...

Wypełnianie przez was przysięgi małżeńskiej było możliwe dzięki Chrystusowi, który zawsze był i jest waszym oparciem i siłą - powiedział ks. bp Bogdan Wojtuś do par małżeńskich, które 14 stycznia br. zgromadziły się na uroczystej Eucharystii sprawowanej w kościele pw. Narodzenia NMP w Imielnie. Na wspólne spotkanie do Imielna przybyły tego dnia małżeństwa oraz doradcy życia rodzinnego z dekanatów: Pobiedziska i Kiszkowo.Zgromadzeni pod przewodnictwem ks. bp. Bogdana Wojtusia modlili się wspólnie w intencji rodzin. Wszystkie małżeństwa uczestniczące w Eucharystii odnowiły złożoną przed laty przysięgę małżeńską. Przyrzeczenie miłości, wierności oraz wspólnego życia aż do śmierci ponowiły 32 pary małżeńskie. Najstarsza z nich legitymowała się 52-letnim stażem małżeńskim, najmłodsza natomiast zaledwie rocznym. - Musicie oprzeć się na Chrystusie, ponieważ to od Niego zawsze, nawet w bardzo trudnych chwilach, otrzymacie pomoc i ratunek - mówił ks. bp Bogdan Wojtuś do małżonków. - Niech On będzie dla was punktem oparcia, a wasze małżeństwa niech będą przykładem i świadectwem ewangelicznego życia.
Na zakończenie wspólnej modlitwy wszystkie pary małżeńskie, które odnowiły swoje przyrzeczenia, otrzymały specjalne błogosławieństwo, a także okolicznościowe pamiątki.
Po Mszy św. odbyło się spotkanie doradców życia rodzinnego, którzy dzielili się doświadczeniami ze swojej pracy oraz podjęli refleksję nad dzisiejszymi zadaniami Kościoła w zakresie duszpasterstwa rodzin. W trakcie dyskusji zwrócono między innymi uwagę na procesy zachodzące we współczesnym świecie, które są zagrożeniem dla życia rodzinnego. Za szczególnie niebezpieczną pracownicy Katolickiego Poradnictwa Rodzinnego uznali liberalizację norm moralnych i obyczajowych, a także laicyzację społeczeństwa. Osoby pełniące funkcje doradców życia rodzinnego wskazywały również na zagrożenia ze strony mass mediów, które kształtują niekiedy, zwłaszcza u młodych ludzi, negatywne wzorce moralne.
Spotkanie w Imielnie było jednym z dziewięciu zorganizowanych przez Referat Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Podobne odbyły się także w: Orchowie, Żninie, Murowanej Goślinie, Inowrocławiu, Wągrowcu, Złotnikach Kujawskich, Słupcy i w Gnieźnie.

Tekst i zdjęcie:

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki