Logo Przewdonik Katolicki

Odmieniać swoje oblicze

ks. prof. Jan Kanty Pytel
Fot.

W ostatnich dniach w mediach patrzyliśmy na twarze ludzi, którzy posuwają się do zbrodni zabijania. Akcje terrorystyczne przeprowadzane są w różnych miejscach świata. Coraz częściej budzi to w ludziach strach i lęk. Bywa, że wymarzone wakacje stają się jednym wielkim koszmarem. W tym tygodniu Kościół pokazuje nam zupełnie inne Oblicze - przemienione i pełne miłości. Oblicze Chrystusa,...

W ostatnich dniach w mediach patrzyliśmy na twarze ludzi, którzy posuwają się do zbrodni zabijania. Akcje terrorystyczne przeprowadzane są w różnych miejscach świata. Coraz częściej budzi to w ludziach strach i lęk. Bywa, że wymarzone wakacje stają się jednym wielkim koszmarem.
W tym tygodniu Kościół pokazuje nam zupełnie inne Oblicze - przemienione i pełne miłości. Oblicze Chrystusa, który przekonuje człowieka, że warto żyć w dobrym i wzajemnym poszanowaniu. Przypomina nam również, że "przez wiele ucisków trzeba nam wejść do Królestwa Bożego" (Dz 14, 22), jak czytamy w Piśmie Świętym, a o czym przypomina Błażej Tobolski w swoim tekście.
Pokój jako wartość winien brać początek w naszym wnętrzu. Ten na świecie i ten w nas winny stać się jednością. Trzeba mieć świadomość, że za jego utrzymanie jesteśmy odpowiedzialni wszyscy. Niewątpliwie będzie nam łatwiej, kiedy w swoim życiu zmierzać będziemy drogą świętości. Tej uczy nas święty proboszcz z Ars Jan Maria Vianney. On potrafił przemieniać swoich parafian. Czy nasi proboszczowie też tak potrafią? Pewnie tak, tylko że nasze serca bywają twarde jak skała.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki