Logo Przewdonik Katolicki

Ja Jestem, nie bójcie się!

Joanna Bątkiewicz-Brożek
Sen Chrystusa w czasie burzy, August Macke fot. akg-images/East News

„Musimy wybudzić Jezusa – pisze ksiądz Dolindo – wiara niezłomna, pełna i mocna, a kiedy będzie się nam zdawać, że upadek jest bliski i nieunikniony, ujrzymy Go, jak wstaje w swojej królewskości, nakazuje spokój”.

Ojciec Dolindo patrzy na wydarzenie na jeziorze Genezaret w dość szerokim spektrum, wypływa wręcz na głębię i widzi je jako „syntezę drogi Kościoła poprzez wieki”.
„Kościół płynie od jednego brzegu do drugiego, od czasu ku wieczności. Towarzyszy mu Jezus, ale jest też narażony na fale ludzkich przedsięwzięć, burz i namiętności. Jezus Chrystus jest z Kościołem, choć wydaje się, że drzemie w eucharystycznej ciszy, jakby był niemal obojętny na walki, jakie Kościół toczy, szczególnie w chwilach największego niebezpieczeństwa. Jezus milczy, ale jest obecny. Milczy, ponieważ chce, by Go obudzono wiarą. I kiedy tylko modlitwy stają się krzykiem prawdziwej wiary, wówczas wystarczy, że On się podniesie i nakaże burzy się uciszyć i uspokoić”.

PK-47.jpg

Pełna treść artykułu w Przewodniku Katolickim 47/2020, na stronie dostępna od 30.12.2020

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki