Logo Przewdonik Katolicki

?Twoja wiara cię uzdrowiła?

PK
Fot.

Czy to możliwe, żeby Jezusowi zależało na ludzkiej wdzięczności? Trędowaci żyli z wyrokiem śmierci, w odosobnieniu. Mieli obowiązek sygnalizować swoje zbliżenie się do ludzi (np. wołając: nieczysty!) z obawy przed rozszerzeniem się tej śmiertelnej choroby. Dziesięciu trędowatych zatrzymało się więc z dala od Jezusa i głośno wołali o cud uzdrowienia. Jezus polecił, aby udali...

Czy to możliwe, żeby Jezusowi zależało na ludzkiej wdzięczności? Trędowaci żyli z wyrokiem śmierci, w odosobnieniu. Mieli obowiązek sygnalizować swoje zbliżenie się do ludzi (np. wołając: nieczysty!) z obawy przed rozszerzeniem się tej śmiertelnej choroby.

Dziesięciu trędowatych zatrzymało się więc z dala od Jezusa i głośno wołali o cud uzdrowienia. Jezus polecił, aby udali się do Jerozolimy i pokazali się kapłanom, którzy po stwierdzeniu uzdrowienia włączali ich z powrotem do społeczeństwa, a uzdrowieni składali Bogu ofiarę dziękczynną. I stał się cud! Ale jeden spośród nich zawrócił, podszedł bardzo blisko Jezusa i upadł przed Nim na twarz. Uznał w Jezusie Boga. Samarytanin otrzymał coś jeszcze - nie tylko został uzdrowiony, ale przede wszystkim przyjął zbawienie.

A ja? Mogę być dzisiaj na Mszy św., głośno się modlić i śpiewać, a nie spotkać się z Jezusem. Mogę Go przyjąć w Komunii św., a nie popatrzeć Mu w oczy z wdzięcznością za otrzymane łaski, mogę bezmyślnie przejść obok i nawet nie zauważyć ich Dawcy. Potem wrócę do domu i wciąż będę się bać, że trąd mnie dopadnie.

A Jezus chce ze mną nawiązać osobistą, poufną znajomość. Ogromnie zależy Mu na mnie i na tym, abym przyjęła Go całego do swojego życia – Jego uzdrowienie tam, gdzie niszczy mnie trąd. On wie, że moja bliska z Nim relacja, wpatrywanie się w Niego, wsłuchiwanie się w bicie Jego Serca, uzdrowi mnie całą. Jest jak Boski Żebrak nalegający wręcz na spotkanie, rozmowę. Jemu nieskończenie bardziej zależy na mnie, niż mogę to sobie wyobrazić.

 

Maria Rzepczyk

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki