Logo Przewdonik Katolicki

Nie ma jak Pyzdry

PK, Michał Bondyra
Fot.

Alleluja, alleluja, alleluja, wrócimy tu! śpiewali pielgrzymi, wychodząc z Pyzdr. I trudno się tym zapewnieniom dziwić. Pyzdrzanie zawsze byli gościnni mówi jedna z parafianek w Pyzdrach. Dawniej ludzie stali dookoła kościoła z garnkami pełnymi zupy, ze wsi kompoty przynosili. Mieszkam tutaj już 17 lat i od kiedy pamiętam, zawsze tak witamy pielgrzymów. Dziś...

– Alleluja, alleluja, alleluja, wrócimy tu! – śpiewali pielgrzymi, wychodząc z Pyzdr. I trudno się tym zapewnieniom dziwić.

– Pyzdrzanie zawsze byli gościnni – mówi jedna z parafianek w Pyzdrach. – Dawniej ludzie stali dookoła kościoła z garnkami pełnymi zupy, ze wsi kompoty przynosili. Mieszkam tutaj już 17 lat i od kiedy pamiętam, zawsze tak witamy pielgrzymów.

Dziś zdarzają się w Pyzdrach domy zdolne wykarmić solidnym obiadem nawet 30-40 osób.

– Ludzie naprawdę są tu gościnni – cieszy się brat Edward z grupy białej. Na całej trasie nie ma takich drugich: i obiad dadzą, i lody, i deser na drogę, i jeszcze czekolady – gdyby mogli, to pewnie i nieba by przychylili! Będziemy prosić Ojca Niebieskiego, żeby dał im za to wszelkie łaski. Bóg zapłać!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki